W ślady Nowickiej idą też inni znani ludzie. Grzegorz Napieralski, jeden z czołowych polityków SLD, przekonywał z kolei w sieci, że Szymborska dawała nam dużą dawkę pozytywizmu. Czy to możliwe, aby Napieralski nie wiedział co to jest pozytywizm?
W inną stronę poszedł były prezydent, Lech Wałęsa. Na jego blogu można zaleźć wiele zdjęć z podróży. Tyle tylko, że prezentują one Wałęsę w niekoniecznie pozytywnym świetle. Internauci mogą zobaczyć choćby jak łowi ryby na Florydzie. Wałęsa chce uchodzić za luzaka i prezentuje… gołą klatę. Nic dziwnego, że nawet prasa kolorowa, goniąca za sensacją, zainteresowała się tymi zdjęciami.
Każdy ma prawo się pomylić. Pytanie tylko czy znane osoby mogą razić, aż tak dużą niekompetencją wiedzy. Dlaczego politycy, celebryci w ogóle piszą blogi? - Dlatego, że blog jest źródłem informacji dla innych mediów. Gwiazdy, znani ludzie mogą tam kreować swój wizerunek - mówi w Czwórce, w audycji "Pod Lupą", Maciej Budzich, który jest blogerem.
Medioznawcy dzielą blogi na trzy typy. - Do pierwszej grupy należą ci, którzy chcą zbudować za pomocą bloga swoją karierę. Sara May weszła do polskiego show-biznesu właśnie dzięki blogom. Do drugiej kategorii należą blogi, które mają przedłużyć podupadającą karierę. W niej jest blog Michała Wiśniewskiego. Trzecia forma nastawiona jest na współpracę z biznesem. Taki jest blog Mai Sablewskiej, która w porozumieniu ze znaną firmą kosmetyczną promuje styl ubierania - tłumaczy dr Anna Jupowicz-Ginalska, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego.
Kto pisze blogi celebrytom, politykom? - Jeśli gwiazda jest początkująca, dopiero buduje swoją pozycję, to sama pisze. Szuka sposobu, aby zaistnieć w serwisach społecznościowych. Jeśli chodzi o wielkie gwiazdy, to ich blogi często prowadzone są przez menedżerów - mówi Jupowicz-Ginalska.
Być może błędne wpisy na temat Szymborskiej pojawiły się dlatego, że politycy sami nie prowadzą swoich blogów. Gorzej jeśli tak nie jest…
MF
Więcej na temat blogów znanych ludzi dowiesz się słuchając nagrania audycji "Pod Lupą".