W latach 80. panował w Polsce ogromny głód rocka – sale wypełniały się po brzegi, płyty znikały błyskawicznie ze sklepów, fani walczyli nawet o plakaty dołączane do gazet. Swoją historię rozpoczynała Lista Przebojów Programów Trzeciego i szereg zespołów, o których pamiętają wszyscy: Maanam, Lombard, Lady Pank, Perfect, Republika, TSA, Oddział Zamknięty i wiele innych. Przyczyny tej sytuacji i obraz tego co się działo na polskim rynku muzycznym przed trzema dekadami w swojej książce "Rockiem na całe zło" próbował odmalować Marcin Gajewski, dziennikarz "Teraz Rocka".
- Jedną z przyczyn tego boomu rocka w Polsce była ówczesna polityczna sytuacja w Polsce: był kryzys i bieda, ludźmi targały negatywne emocje, które trzeba było rozładować. Również muzycy mogli chwycić za gitary bo system był już wtedy słabiutki – wyjaśniał Gajewski w rozmowie Bartkiem Koziczyńskim.
W książce śledzimy rzeczywistość i absurdy polskiego rynku fonograficznego lat 80. przez pryzmat losów siedmiu najważniejszych zespołów, stających za eksplozją popularności rocka nad Wisłą.
- Kluczem doboru kapel była zdobywana popularność, ilość sprzedanych płyt, ilość ludzi na koncertach i przeboje na listach Trójki - opowiadał gość DJ Pasma.
Aby dowiedzieć się wiecej na temat książki "Rockiem na cało zło" odsłuchaj nagrania audycji.