Chór eksperymentalny: mieszanka antyku i popu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 11:15
Chór Gre Badanie sięga do pieśni pochodzących z antycznych greckich spektakli, a muzykę klasyczną łączy z melodiami z dziecięcych programów telewizyjnych, popem i nowożytnymi europejskimi tekstami.
Audio
  • Artyści eksperymentalnego chóru Gre Badanie o swojej pracy artystycznej (W to mi graj/Czwórka)
Stylizowany na starożytne ruiny Teatr na Wodzie w Warszawskich Łazienkach był miejscem ostatniego koncertu Gre Badanie zatytułowanego Po Burzy
Stylizowany na starożytne ruiny Teatr na Wodzie w Warszawskich Łazienkach był miejscem ostatniego koncertu Gre Badanie zatytułowanego "Po Burzy"Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Członkowie chóru pochodzą z różnych krajów i środowisk artystycznych - wśród chórzystów są aktorzy, muzycy alternatywni i rockowi oraz śpiewacy tradycyjnych pieśni ludowych.

- Pierwszą piosenką, którą zaczęliśmy się bawić, była czołówka do kreskówki "Listonosz Pat". Budowaliśmy wielogłosowe wersje, aż do muzyki w stylu gospel. A następnie zrobiliśmy "Reksia" - mówi Sean Palmer, Brytyjczyk, założyciel chóru.

Artyści opowiadają też o zagranym w Łazienkach w Warszawie wędrownym koncercie-performensie "Po burzy" na motywach dramatu Williama Szekspira. Wspominają także pewien występ w... restauracyjnej kuchni oraz zapraszają na swoje kolejne koncerty z pieśniami opartymi o polską literaturę.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Katarzyna Lalik, Mateusz Gudelis i Sean Palmer (artyści chóru Gre Badanie)

Data emisji: 13.10.2015

Godzina emisji: 21.00

mg/kd

Czytaj także

Balet o miłości w wydaniu neoklasycznym

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 10:00
Postanowiłam zrobić wieczór baletowy o tym, jak różni choreografowie patrzą na miłość. To nie jest lukrowany obrazek - mówiła Natalia Maria Wojciechowska, założycielka zespołu Warsaw Ballet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

NAROLARTE - na styku sztuki, popkultury i religii

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 00:15
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taneczny Bliski Wschód - taniec perski, irański i afgański

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 13:30
Aleksandra “Apsara” Kilczewska jest jedną z nielicznych Polek pasjonujących się tańcami Bliskiego Wschodu. Jej pseudonim pochodzi z mitologii indyjskiej i oznacza nimfę, niebiańską tancerkę.
rozwiń zwiń