Kacper Nowak. Polak, który gra dla królów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 09:50
Bohaterem audycji z cyklu "W to mi graj" będzie Kacper Nowak - utytułowany wiolonczelista, zdobywca wielu prestiżowych nagród.
Kacper Nowak
Kacper Nowak Foto: Michel Cooreman/press/musicchapel.org/

Kacper Nowak urodził się w 1987 roku i zaczął grać na wiolonczeli w wieku ośmiu lat. W wieku 15 lat przeprowadził się do Brukseli, gdzie w 2005 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Concours de Woluwé St-Pierre", a w następnym roku wstąpił do Konserwatorium Królewskiego. Dwa lata później otrzymał "Grand Prix" na międzynarodowym konkursie "Prix Edmond Baert". W 2014 roku Kacper uzyskał tytuł magistra z najwyższym wyróżnieniem i otrzymał stypendium "Oranjebeurs" przyznawane przez konsula Holenderskiego w Belgii.

Od września 2014 roku Kacper studiuje w prestiżowej Queen Elisabeth Music Chapel w Belgii, pod kierunkiem G. Hoffmana, gdzie otrzymał stypendium Haas-Teichen pokrywające wszelkie koszty nauki. W minionym roku wiolonczelista wystąpił przed rodzina królewską Belgii, władzami Holandii i Korei Południowej, zdobył pierwszą nagrodę na konkursie I-Solisti- Ottoboni w Belgii i został laureatem jednego z najbardziej prestiżowych konkursów międzynarodowych im. Johannesa Brahmsa w Austrii. W Czwórce opowie o tych sukcesach i dalszych planach.

***

Na program "W to mi graj" we wtorek (23.02) o godz. 21.00 zaprasza Michał Piwowarek.

asz/mg

Czytaj także

Muzyka do filmu w 5 minut?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 11:00
Tyle czasu na przygotowanie ilustracji dźwiękowej do animacji mają uczestnicy Transatlantic Instant Composition Contest. Zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu Aleksandra Chmielewska opowiadała, jak tworzy się muzykę do filmu, teatru czy baletu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chóralny Białoszewski z Nigerii i Urugwaju

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 12:00
Utwór Jakuba Neske do wiersza "Mironczarnia" Mirona Białoszewskiego zinterpretowany zostanie przez blisko 300 śpiewaków z całego świata, którzy w większości nigdy się nie spotkali. O projekcie wirtualnego chóru opowiadał kompozytor.
rozwiń zwiń