Artur Kozłowski zwycięzcą Orlen Warsaw Marathon

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 17:23
Przegląd sportowy dnia - 24 kwietnia 2016.

Artur Kozłowski niespodziewanie zwyciężył w Orlen Warsaw Marathon zdobywając przy okazji tytuł mistrza Polski oraz zapewniając sobie start na igrzyskach w Rio. Choć w gronie faworytów wymieniani byli głównie Kenijczycy i Etiopczycy to także drugie miejsce wywalczył Polak Henryk Szost. Wśród kobiet najszybciej 42 km 195 m pokonała Etiopka Kumeshi Sichala. Pierwszą Polką, na ósmej pozycji, była Angelika Mach.

W biegu na 10 km zwyciężył Daniel Muindi Muteti. Kenijczyk, który na początku miesiąca triumfował w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim, osiągnął w niedzielę wynik 28.53. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Nina Sawina - 32.59. Druga na mecie Dominika Napieraj uzyskała ten sam rezultat.

Więcej informacji w "Przeglądzie sportowym dnia" przygotowanym przez Darka Matyję. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.