111 Megawatt. Największe zawody enduro w tej części Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 11:45
W miniony weekend (5-6 września) w starej kopalni w Bełchatowie odbyły się największe zawody motocykli enduro w Europie Środkowo-Wschodniej.
  • Relacja z imprezy 111 Megawatt - największych w tej części Europy zawodów enduro (Co Was Kręci/Czwórka)
Uczestnicy zawodów 111 Megawatt mają do pokonania ekstremalnie trudną i niebezpieczną trasę w wykopie Kopalni Węgla Brunatnego BełchatówFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Pierwsze miejsce zajął Jonny Walker z Wielkiej Brytanii. Najlepszy z Polaków, Łukasz Kurowski, zajął szóste miejsce. W tym roku z powodu kontuzji nie wystartował Tadeusz "Taddy" Błażusiak. Najlepszy polski zawodnik, który jako pierwszy w historii pięciokrotnie wygrał jedne z najtrudniejszych zawodów świata - Erzbergrodeo, tym razem znalazł się w gronie kibiców 111 Megawatt.

- To dopiero druga edycja tej imprezy, a już w tym roku została zakwalifikowana do prestiżowej serii World Hard Enduro. To fajnie, że te zawody już w drugim roku są tak mocne, na starcie było 800 zawodników, w finale - 500 - mówi Taddy.

Mistrz enduro rozprawia się także z mitem, jakoby w Polsce nie było miejsc do trenowania tego sportu.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 6.09.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/pg

Polak jest już o krok od tytułu - ma 42 punkty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. W sobotę we Francji odbędzie się ostatnia runda Super Enduro 2015.

Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy i pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport.

Maciej Dreszer ma dopiero 19 lat i w tym roku zrobił maturę. Jest jednym z najlepszych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia - Kocham samochody, a im częściej się ścigam, tym głód ścigania jest większy - opowiadał w Czwórce.