- Oskar Kolberg w "Tomie 39 Pomorze" wspaniale pokazał tę spuściznę kultury Wenedów, gdzie znajdujemy melodie typowe dla Polski, niewiele różniące się od muzyki tradycyjnej Mazowsza, czy Wielkopolski, ale znaleźliśmy też utwory, które kompletnie wymykają się schematowi - tłumaczył artysta.
Prowadzący audycję Maciej Szajkowski zapytał gościa o novum, jakim na nowej płycie jest użycie wulgarnego języka, który w muzyce tradycyjnej właściwie nie występuje. Lider zespołu przyznał, że taka stylistyka spełnia określone zadanie - "Wandalizm" w języku polskim funkcjonuje współcześnie jako określenie pejoratywnie, choć kiedyś oznaczało ono "plemię". Chcieliśmy przypomnieć, że język polski cały czas się kształtuje - opowiadał.
Kto pojawił się gościnnie na najnowszej płycie Żywiołaka? Kogo Robert Jaworski nazywa niedocenioną ikoną polskiej muzyki? O literackich i poetyckich inspiracjach artysty rozmawialiśmy w pierwszej części audycji "Folk Off".
Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Folk Off", 22.11.2017 <<<
***
Tytuł audycji: Folk Off
Gość: Robert Jaworski vel. Roberto DeLira (polski muzyk folkowy, autor tekstów, lider zespołów Żywiołak i Roberta Delira & Kompany)
Data emisji: 22.11.2017
Godzina emisji: 00.00
ac/kul
|