Opis |
- Chodzi o to, byśmy - jako Polacy - nie musieli, na pytanie o naszą muzykę ludową, śpiewać "Hej, sokoły" i "Sto lat", albo imitować czegoś anglosaskiego. Bo przecież mamy coś, co możemy dać od siebie - tłumaczyła w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim artystka.
Dziś zajmuje się przede wszystkim muzyką, ale dotychczas dała się poznać także jako aktorka. - Znalazłam się w muzyce w sposób naturalny. Teatr bywa miałki, jałowy, hermetyczny i autotematyczny, a ja tego nie znoszę. Od mainstreamu wolę alternatywę, lubię żyć i spotykać żywych ludzi. Teatrem byłam zmęczona i zaczęłam szukać czegoś innego - wspominała w Czwórce.
Na krążku WowaKin, który premierę miał 5 grudnia, znajdziemy więc pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach. Jaką rolę w twórczości Pauli Kinaszewskiej odegrał jej mistrz, 94-letni Tadeusz Jedynak, skrzypek z Przystałowic Małych? Jak powstawała jej debiutancka płyta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia Czwórki. Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Folk Off", 5.12.2017 >>> w której rozmowa z Konradem Wojciechowskim o jego najnowszej książce "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka".
***
Tytuł audycji: Folk Off
Gość: Paula Kinaszewska (aktorka, skrzypaczka, śpiewaczka)
Data emisji: 6.12.2017
Godzina emisji: 00.00
kd/ac
|