Opis |
- Nieprawdą jest, że duch folkowy w Polsce wygasa, albo "zjada wlasny ogon" - mówił w rozmowie z Maciejem Szajkowskim Tadeusz Konador, współzałożyciel Werchowyny. - Wielu muzyków dziś naśladuje innych, ale rocznie na polskim rynku ukazuje się około stu płyt folkowych. W tej grupie z pewnością znajdzie się kilka osób, którzy wyznaczają nowe trendy - mówił gość Czwórki.
Światło dzienne ujrzał właśnie kolejny krążek Werchowyny, album "Pływut' roky", zawierający ludowe pieśni sprzed kilkudziesięciu lat, bądź jeszcze starsze. Zespół usłyszeć będzie można na żywo w gmachu Politechniki Warszawskiej 4 kwietnia. O przygotowaniach do tego koncertu, ale także kolejnych występach, o historii zespołu i jego planach, oraz o powstawaniu samej płyty i doborze utworów - w nagraniu rozmowy ze studia Polskiego Radia.
POSŁUCHAJ TAKŻE Daniel Spaleniak o "Burning Sea": muzyka do obrazu bez obrazu >>>
A jak zmieniał się polski folk na przestrzeni lat, od drugiej połowy ubiegłego stulecia? I dlaczego - jak przekonywała Ewa Wróbel-Kacprowicz, to bardziej ewolucja niż rewolucja? Jak wyglądają doroczne spotkania rodzinne Werchowyny? O tym, ale także o muzycznych rewolucjach, wschodnich ekspedycjach, i ukraińskich pieśniach śpiewanych po polsku - w nagraniu rozmowy. W programie premierowo wysłuchaliśmy nowej płyty Werchowyny "Pływut' roky".
POSŁUCHAJ TAKŻE nagrania drugiej godziny "Folk Off", 3.04.2019 >>>
***
Tytuł audycji: Folk Off
Gość: Ewa Wróbel-Kacprowicz (wokalistka, współzałożycielka Werchowyny), Tadeusz Konador (nauczyciel wokalistyki, współzałożyciel Werchowyny)
Data emisji: 3.04.2019
Godzina emisji: 00.04
kd/kul
|