Królik po maltańsku

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 17:18
To jedyne miejsce na ziemi, gdzie zjesz kolację z prezydentem w jego rezydencji i znajdziesz miejscowość, w której mieszka tylko jedna rodzina. W wakacyjnym cyklu podróżniczym "Czwórka" rusza na Maltę.
Audio
  • Odkryj z "Czwórką" uroki Malty
  • Sprawdź jakie efekty przynosi nauka angielskiego na Malcie i posłuchaj materiału Eli Burzy.

 - Malta jest na każdą kieszeń - zapewnia Robert Szulc, ekspert od planowania podróży.  I dodaje: - 600 złotych - tyle powinno nam wystarczyć, żeby przeżyć tydzień na Malcie.

Uważana dotychczas za jedną z najdroższych europejskich wysp staje się dostępna dla nas, głównie za sprawą rosnącej liczby prywatnych apartamentów, które można wynająć za stosunkowo małe pieniądze. I jak przekonuje rozmówca Karoliny Mózgowiec - warto to wykorzystać!

 - Mieszkańców na Malcie jest tyle, co w Szczecinie i wszyscy są niezwykle gościnni i lubią dobrą zabawę. W miasteczku klubowym San Julian znajduje się ponad 50 klubów. Życie kwitnie tam 24 godziny na dobę.

Wyjątkowość Malty docenia się na wielu poziomach: piękna stolica o której mówi się "miasto muzeów", bo każda brama, każdy zakatek ma swoją historię i słynny "królik po maltańsku", czyli narodowy przysmak Maltańczyków serwowany w wielu wariantach.

Od lat Malta też jest wakacyjnym centrum językowym, dla wszystkich, którzy chcieliby podszlifować angielski. Takie kursy nie są tanie, ale dają świetne efekty, co sprawdziła Ela Burza. Przekonaj się słuchając jej reportażu.

Jest jednak małe "ale"... Malta nie jest miejscem idealnym do plażowania na piasku, ale zachwyci fanów nurkowania. Dlaczego? Posłuchaj koniecznie materiału z audycji.

kul

Czytaj także

Zagadkowa niedziela

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 08:00
O podróżach - gościem Zagadkowej niedzieli będzie Monika Witkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekstremalne polskie nurkowanie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2011 14:28
Przyklejanie trampek do płetw i ubiór do nurkowania ze sprowadzanej z zagranicy folii? To sposoby na nurkowanie po polsku. Eksploracja podwodnych głębin ma w naszym kraju niemal 600-letnią historię.
rozwiń zwiń