Zarządzanie na najwyższym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 15:00
Po raz pierwszy od trzech lat zarządzanie nie było najchętniej wybieranym kierunkiem przez przyszłych studentów. Teraz na topie jest informatyka, a nauki humanistyczne to już niszowa fanaberia.
Audio
  • Gdzie w Polsce studiować zarządzanie na najwyższym poziomie sprawdzała Ania Depczyńska

Kiedy w latach 90. w Polsce kształtował się wolny rynek niemalże co drugi maturzysta chciał studiować ekonomię, bankowość albo zarządzanie. Teraz chętnych na te kierunki jest trochę mniej, za to polskie uczelnie są coraz bardziej doceniane na świecie. Ostatnio „Financial Times” umieścił dwie nasze uczelnie w prestiżowym rankingu szkół biznesowych.
 - Kilkanaście lat temu pracodawcy czytając cv nie przywiązywali wagi do tego, gdzie kandydat się kształcił. Teraz liczy się nie tylko dyplom, ale też prestiż uczelni - mówi Małgorzata Majewska ekspert rynku pracy. - Bo młodych ludzi z wyższym wykształceniem jest naprawdę dużo. Żeby ich odróżnić i wyselekcjonować rekruterzy wzięli pod lupę polskie uczelnie.
Szkół biznesowych w Europie są tysiące, ale w rankingu tych najlepszych znalazło się tylko 80 placówek, w tym stołeczna Akademia im. Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa.

Więcej dowiesz się słuchając cyklu "Student na fali" w audycji "4 do 4".

kul

Czytaj także

Różowa przyszłość studentów nauk ścisłych

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 18:00
Studenci kierunków technicznych są zadowoleni z wyboru studiów, nie chcieliby zmienić decyzji i uważają, że szybko znajdą pracę w zawodzie – wynika z badania "Barometr Edukacyjny". Czy mechatronika lub robotyka zdeklasowały już psychologię i dziennikarstwo?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do takiej szkoły każdy chciałby chodzić

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 10:08
"Optymistyczny kurs języka rosyjskiego", "15 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią", "In vino veritas - wina francuskie w życiu, języku i kulturze"... Nic dziwnego, że zapisy na niektóre zajęcia na tym uniwersytecie trwają 5 minut!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórkowicze wspominają studenckie czasy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 08:00
Wspólna łazienka, kiełbasa smażona na żelazku, chińskie zupki i karaluchy, to tylko kilka z symboli studenckiego życia w akademiku, o których opowiedzieliście nam w audycji "Schejbalanga".
rozwiń zwiń