Za murami Software House. Jak tworzy się apki dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:14
- Większość ludzi korzystających z aplikacji komputerowych ma do czynienia z tzw. "aplikacjami pudełkowymi" takimi jak system operacyjny, pakiet biurowy czy przeglądarka. W biznesie wygląda to trochę inaczej - mówił Jędrzej Fulara, CTO w firmie Sparkbit.
Audio
  • Jędrzej Fulara o aplikacjach do zadań specjalnych (Stacja nauka/Czwórka)
Monitoring musi mieć uzasadniony cel, a także być proporcjonalny do tego celu
Monitoring musi mieć uzasadniony cel, a także być proporcjonalny do tego celuFoto: Shutterstock.com/Rawpixel.com

kosmos 1200.jpg
Kolejna misja na Marsa. "Zbadają jądro planety"

Biznes wymaga unikatowych rozwiązań. Również w dziedzinie oprogramowania komputerowego. Innowacyjność sprawia, że firma szybko się rozwija i jest konkurencyjna na rynku. O tym, jak tworzy się aplikację do zadań specjalnych opowiadał dla Czwórki Jędrzej Fulara. - Firmy potrzebują systemów do rozwiązywania ich konkretnych problemów. Dodatkowo ich otoczenie dynamicznie się zmienia. Przedsiębiorcy chcą mieć gwarancję, że raz stworzony system będzie można uaktualniać i dostosowywać do zmieniających się potrzeb - wyjaśniał. - Taki system ma przede wszystkim usprawnić działanie. Sprawić, że dzięki niemu firma będzie konkurencyjna - tłumaczył.

Jakie trzeba mieć predyspozycje, żeby tworzyć oprogramowanie dla firm? Dlaczego w tej pracy jedną z najważniejszych cech jest spostrzegawczość? Co sprawia, że oprogranowanie staje się coraz bardziej zaawansowane i niezawodne? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Jędrzej Fulara (CTO w firmie Sparkbit)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 12.21

ac/pj

Czytaj także

Telemetria zwiększy bezpieczeństwo na naszych drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:12
Bezpieczeństwo na naszych drogach może poprawić się w znaczący sposób. Wszystko za sprawą polskich ekspertów, którzy wymyślili zastosowanie czarnych skrzynek w naszych autach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Medycyna nuklearna - przyszłość diagnostyki chorób

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:28
- Metody radiologiczne: rentgent, ultrasonograf, tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny zawsze definiują zmianę chorobową w postaci zaburzeń w zmianie narządu, a nie zawsze zaburzenie w budowe odpowiada zmianie chorobowej - wyjaśniał prof. Leszek Królicki z Zakładu Medycyny Nuklearnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wynalazki licealistów dla osób z dysfunkcjami

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:46
Skomplikowane projekty informatyczne i inżynieryjne nie są już dla nich tajemnicą. Koła naukowe, całe klasy podejmują wyzwanie konkursu "Projekt z klasą". W "Stacji Nauka" pokazują, jak dzięki temu mogą pomóc niepełnosprawnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fobie i lęki wyleczysz z pomocą wirtualnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 14:39
Z badań wynika, że fobii społecznej doświadcza blisko 2 mln ludzi w wieku od 18 do 64 roku życia. Wielu z nich nie uświadamia sobie, że ma taki problem. Polscy naukowcy pracują nad terapią z wykorzystaniem technologii VR, która pomoże nam pokonać nasze lęki.
rozwiń zwiń