Finanse po polsku. Jesteśmy zaradni?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 12:21
Jak to jest, że na co dzień potrafimy planować, oszczędzać, wybierać najbardziej korzystne oferty, a z planowaniem długofalowym mamy wielki problem?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: WAYHOME studio/shutterstock.com

Z badań na temat polskich konsumentów wynika, że jesteśmy bardzo zaradni, aż 90 proc. z nas planuje codzienne zakupy,  korzystamy także z promocji. A jednak specjaliści dość nisko oceniają poziom naszej wiedzy finansowej, ekonomicznej i to, jak - i czy w ogóle - przygotowujemy się do emerytury. Czy nasze planowanie ogranicza się jedynie do "tu i teraz"? O tym w pierwszej godzinie audycji.

Po godz. 16.05 porozmawiamy o tym, jak reagować, gdy jesteśmy świadkami przemocy, np. kradzieży w miejscu publicznym.

***

Na "Czat Czwórki" we wtorek (19.09) w godzinach od 15.05 do 17.00 zaprasza Piotr Firan. 

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka pieniądze finanse
Czytaj także

Starzenie społeczeństwa. Kto zapłaci za emerytury?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 17:17
Do 2050 roku liczba pracowników w Polsce może zmniejszyć się nawet o jedną trzecią - wynika z raportu "Starzenie się ludności. Rynek pracy a finanse publiczne w Polsce". Jedną z głównych przyczyn starzejącego się społeczeństwa jest niska aktywność zawodowa Polaków po 50. roku życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak na finansowym rynku. Jak radzimy sobie z pieniędzmi?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 17:05
- Brakuje nam wyobraźni, nie planujemy finansów. Wydaje nam się, że jeśli dostajemy pensję co miesiąc, zarządzanie środkami w obrębie 30 dni jest wystarczające. Dlatego zaskakują nas wakacje, czy święta - przekonuje Norbert Konarzewski z Fundacji Kronenberga.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Startupy w Polsce. Czy jesteśmy innowacyjni?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 18:46
Obiecujące, polskie startupy zdobywają rynek. Wiele się mówi także o gospodarce przyszłości i jej zastosowaniach. Czy nasza innowacyjność osiągnęła już poziom światowy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe przepisy. Jak zmieni się polska bankowość?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 18:48
W wyniku unijnych przepisów na polski rynek bezgotówkowych transakcji wkraczają instytucje, które nie są bankami. Będą one mogły zarządzać finansami klientów, racjonalizować ich wydatki, podpowiadać rozwiązania. Czy to bezpieczne i jak zmieni się oblicze polskiej bankowości?
rozwiń zwiń