Opis |
Wtorek 19.7.22
7.00 – 8.00
7.15 mat rep: Mateusz Kulik
AI napisało artykuł naukowy o samej sobie
Doktorantka z uniwersytetu w Göteborgu wykorzystała sztuczną inteligencję do wygenerowania pracy naukowej na temat AI. Rezultat zaskoczył ją, gdyż w krótkim czasie otrzymała pełny projekt, z licznymi odwołaniami oraz bibliografią, gotowy do publikacji. gryonline.pl
7.25 mat rep: Weronika Puszkar
Ich hobby jest koszmarem dziennikarzy telewizyjnych. Kim są newsraiderzy?
Youtube jest pełen podobnych nagrań. Newsowy reporter czy reporterka, w garniturze, płaszczu czy żakiecie opowiada o czymś mniej czy bardziej poważnym. Nieważne, czy relacja dotyczyła starć w Strefie Gazy, pożaru, otwarcia centrum kryzysowego czy kolejnej burzy w brytyjskim parlamencie. Po kilku sekundach od rozpoczęcia lajfa w tle dzieje się coś nietypowego. Mężczyzna w beżowej bluzie staje za plecami reportera. Nie przeszkadza w niczym, nie krzyczy, nie wyciąga tabliczek z hasłami, po prostu tam stoi. (cyt.geekweek.pl)
7.35 przegląd prasy
7.45 serwis sportowy
8.00 – 9.00
8.15 gość Poranka:
STUDIO - Ireneusz Martyniuk, założyciel firmy doradczej Scalence Business Angel
Jak przetrwać na rynku startupów?
Brak gotówki oraz niedopasowanie produktu do rynku to dwie najczęstsze przyczyny, dla których startupy nie odnoszą sukcesu – wynika z badania CB Insights. Ten czynnik odpowiada odpowiednio za 38% i 35% biznesowych porażek. Po początkowym entuzjazmie i euforii związanej z założeniem firmy przychodzi moment, w którym bardzo ważne jest podejmowanie odpowiednich i często niełatwych decyzji.
8.30 mat rep: Martyna Ogonek
Dodawanie soli do potraw podczas posiłku może skrócić nam życie nawet o dwa lata
Aż 20 proc. soli, którą zjadamy w posiłkach, to sól dodana do potraw podczas posiłku. Jak pokazują badania, ten nawyk bardzo nam szkodzi i wiąże się z ryzykiem przedwczesnej śmierci. Określenie, ile soli tak naprawdę zjadamy, jest dość trudne - wyjaśniają naukowcy. Między innymi dlatego, że mnóstwo tego związku znajduje się w żywności gotowej i wysoko przetworzonej. Do tego dochodzi to, co sami dodajemy do jedzenia. Proporcje są następujące: w populacjach zachodnich około 70 proc. spożywanego sodu pochodzi z przetworzonej żywności, a 8-20 proc. z soli dodanej podczas posiłków.
8.45 serwis kulturalny
|