Młodzi przedsiębiorczy. Jak rozwijać kompetencje biznesowe?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 13:45
Uniwersytet Gdański wspiera studencką przedsiębiorczość w ramach projektu Studenci Startera. Trwają zapisy na warsztaty, podczas których studenci dowiedzą się, jak rozwinąć swoje kompetencje biznesowe i jak zostać efektywnym pracownikiem. 
Laureaci Studenckich Nobli biorą udział w wielu projektach i działają w kołach studenckich.
Laureaci Studenckich Nobli biorą udział w wielu projektach i działają w kołach studenckich.Foto: shuterstock/Antonio Guillem

- Studenci Startera to projekt dedykowany studentom, którzy mają pomysł na biznes, chcą go wdrożyć, ale nie wiedzą jak - tłumaczy Ewa Rapela, menadżerka w Inkubatorze Starter. - My chcemy im w tym pomóc.

Podczas cyklu warsztatów młodzi ludzie będą mogli się dowiedzieć między innymi, jak działa biznes i jak tworzyć modele biznesowe. W projekt zaangażowani są także biznesmeni, którzy będą się dzielili swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i wiedzą. Wszystko po to, żeby pokazać, jak funkcjonować w tym środowisku.

- Program nie tylko jest skierowany do przyszłych przedsiębiorców, jest także sposobem na poznanie logiki funkcjonowania biznesu. To może się przydać w późniejszym życiu zawodowym - tłumaczy gość Czwórki. - Przedsiębiorcy będą także dzielili się radami, jak wejść na rynek pracy i na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zdradzą też, co jest dla nich ważne z punktu widzenia pracodawcy i jakie mają oczekiwania wobec przyszłych pracowników. To jest bardzo dobra okazja, żeby się o tym wszystkim jak najwięcej dowiedzieć.

Wydarzenie składać się będzie z pięciu warsztatów. Dwa z nich będą poświęcone badaniu potrzeb oraz ich analizie. Będzie także warsztat, na którym studenci będą mogli się dowiedzieć, jak tworzyć model biznesowy, generować przychody i minimalizować koszty.

- Kolejnym tematem będzie praca w zespole i komunikacja. Biznes to są relacje, więc będziemy opowiadać jak te relacje z klientami i współpracownikami tworzyć - wymienia koordynatorka. - Będziemy także mówić jak zarządzać projektami i czasem, a także jak badać rynek.



Po części warsztatowej studenci będą mieli dwie minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu i przekonanie organizatorów, że to właśnie oni powinni przejść do kolejnego etapu projektu. - Na podstawie ich motywacji wybierzemy grupę, która weźmie udział w weekendowym Innovatonie, a to nic innego jak maraton projektowania biznesu produktu i usług - wyjaśnia Ewa Rapela. - Podczas spotkania nie będziemy pracować na indywidualnych projektach, jednak przekazaną wiedzę można będzie wdrożyć przy rozwijaniu własnych pomysłów na biznes.

W projekcie mogą wziąć udział nie tylko studenci kierunków biznesowych, ale także różnych innych specjalności. Trzeba się jednak śpieszyć, bo na chętnych czeka już tylko 30 miejsc.


Posłuchaj
05:47 Czwórka/Pierwsze słyszę Inkubator Starter - studenci 18.10.2022.mp3 Ewa Rapela, menadżerka w Inkubatorze Starter, opowiada o projekcie (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Ewa Rapela (menadżerka w Inkubatorze Starter)

Data emisji: 18.10.2022

Godzina emisji: 8.15

aw/kor

Czytaj także

Program stażowy "Kariera" - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 15:01
Staże i praktyki to świetny sposób na to, by sprawdzić, czy nasz kierunek studiów rzeczywiście jest dla nas. Właśnie ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego programu płatnych staży "Kariera" Polskiej Rady Biznesu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowoczesna edukacja? Studenci i wirtualna rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 11:15
Program Innowacyjnej Edukacji powstał na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W nauce studentów pierwszych lat pomagają nowoczesne technologie, dzięki którym mogą ćwiczyć na wirtualnych pacjentach.
rozwiń zwiń