Życie pełne zwrotów i szalone dzieciństwo Szarapowej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 11:35
Jej nazwisko zna każdy, kto choć trochę interesuje się tenisem. O autobiografii Marii Szarapowej "Niepowstrzymana", która - będąc jeszcze nastolatką - wygrała słynny Wimbledon rozmawialiśmy z jej tłumaczem Antonim Cichym.
Audio
  • O autobiografii "Niepowstrzymana" Marii Szarapowej opowiada jej tłumacz Antoni Cichy (Faktofonia/Czwórka)
Maria Szarapowa
Maria SzarapowaFoto: PAP/GIORGIO ONORATI

"Niepowstrzymana" pojawiła się na rynku w marcu 2018 roku. Tenisistka opisuje w niej swoją zawiłą historię, dużo miejsca poświęca dzieciństwu, opowiada o najważniejszych wygranych i najbardziej dotkliwych porażkach. - Jej życie układa się jak bajka. Mała dziewczynka z Rosji przypadkiem sięgnęła po rakietę tenisową, którą jej ojciec dostał w prezencie. Szybko dostrzeżono talent i wszystko potoczyło się lawinowo w sposób niewiarygodny - opowiadał Antoni Cichy. - Wyjechali z Rosji właściwie bez pieniędzy, a jedyne oszczędności, które mieli, ojciec chował pod poduszką. Dostała się do akademii i wyrosła z niej jedna z największych gwiazd.

Przez lata swojej kariery Szarapowa udowadniała, że jest wśród najlepszych tenisistek świata. Spotkała na swojej drodze ludzi, którzy jej pomagali i takich, którzy podcinali jej skrzydła. Po raz kolejny znalazła się w centrum zainteresowania dwa lata temu, kiedy została zawieszona za stosowanie niedozwolonych środków. Jak do tego doszło i jaką rolę na początku jej kariery odegrali Polacy mieszkający w USA? O tym w nagraniu rozmowy. W drugiej części audycji mówiliśmy także o "Dziewczynie z zespołu" autorstwa Kim Gordon, również jednej z najbardziej znanych autobiografii ostatnich lat, która szeroko dyskutowana była nie tylko w świecie muzycznym. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji Faktofonia, 9.04, godz. 19.05 >>>

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Antonim Cichy (tłumacz książki "Niepowstrzymana")

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 20.07

kd/kk

Czytaj także

Marcin Kącki: chcę wyrwać czytelnika z dobrego samopoczucia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:00
- Potrzeba napisania tej książki pojawiła się, kiedy zdałem sobie sprawę, że po Poznaniu chodzą pokiereszowane psychicznie dzieciaki, którymi nikt przez lata nie chciał się zająć - mówi Marcin Kącki, autor książki "Poznań. Miasto grzechu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mariette Lindstein. Czy można uwolnić się od sekty?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 12:30
- Przez tydzień intensywnie cię szukają, potem, jeśli jesteś cicho, zostawiają w spokoju. Ale kiedy tylko wychylisz się, zaczynają cię prześladować i atakować - opowiada Mariette Lindstein, autorka mrożących krew w żyłach thrillerów: "Sekta z Wyspy Mgieł" i "Sekta powraca".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hipotermia". Zbrodnia w tajemniczej Islandii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 19:13
Miejscem akcji książki jest Islandia, która jako współbohaterka krymianłu świetnie się sprawdza. - Jej księżycowe krajobrazy są surowe i niedostępne, co przekłada się na stan dusz bohaterów - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń