Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 15.05.2015

Portal PolskieRadio.pl walczy o zwycięstwo w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku 2014"

Andrzej Mietkowski, redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl, przekonywał w Polskim Radiu 24, dlaczego warto oddać głos na serwisy historyczne portalu Polskiego Radia.
Zdjęcia, wywiady, wspomnienia, skany materiałów źródłowych to doskonały materiał dydaktycznyZdjęcia, wywiady, wspomnienia, skany materiałów źródłowych to doskonały materiał dydaktycznyPolskie Radio
Posłuchaj
  • Andrzej Mietkowski przedstawił atuty serwisów historycznych portalu PolskieRadio.pl (Polskie Radio 24)
Czytaj także


W tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych - ich zdaniem - projektów w trzech kategoriach: "Wydarzenie", "Wystawa" oraz "Edukacja i multimedia". W ostatniej z nich o pierwsze miejsce walczą internetowe serwisy historyczne portalu PolskieRadio.pl. O ostatecznym zwycięstwie zdecydują internauci.

Andrzej Mietkowski tłumaczył, że do tej pory powstało kilkadziesiąt mini-serwisów poświęconych m.in. Janowi Karskiemu, Janowi Nowakowi Jeziorańskiemu, rocznicom wybuchu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

- Mamy do dyspozycji fantastyczne archiwa Polskiego Radia i na nich postanowiliśmy budować multimedialne prezentacje z wielkich, przełemowych wydarzeń  z historii Polski, a także zjawisk i postaci - mówił redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl. - Serwisy są tworzone w oparciu o własne nagrania, zdjęcia i filmy - dodał Andrzej Mietkowski.

Historia serwisy specjalne - polskieradio.pl >>>

Serwisy
Serwisy portalu PolskieRadio.pl to historia w nowoczesnej multimedialnej formie

Jak oddać głos?

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na historia.polskieradio.pl lub bezpośrednio przez stronę www.whr.muzhp.pl. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Kolejność wydarzeń (ich numeracja) na platformie do głosowania jest przypadkowa. Głosować można do 20 maja (środa).

/

 

Kiedy rozstrzygnięcie konkursu?

Ostateczne wyniki głosowania internautów poznamy pod koniec maja. Podczas uroczystego zakończenia nastąpi wręczenie nagród głównych - cennych statuetek, wykonanych przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów.

"Wydarzenie Historyczne Roku" jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 r., którego inicjatorem był portal historia.org.pl. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów. W ubiegłym roku ponad 70 wydarzeń rywalizowało o miano najważniejszego, z czego 10 znalazło się w ścisłym finale. Tysiące głosujących za najważniejsze wydarzenie historyczne 2013 r. uznało projekt edukacyjny dla dzieci i dorosłych "Magia ogrodów" zorganizowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu. Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Poprzez kompleksowe działania edukacyjne (wykłady, warsztaty, gry edukacyjne, happeningi, karty edukacyjne) projekt przybliżył dzieje sztuki ogrodowej wraz z jej kontekstem kulturowym, filozoficznym i społecznym.

mr