Martin Ruszkiewicz 12.10.2013

Brazylia 2014: Ukraina - Polska. Koniec marzeń o mundialu

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała 0:1 w Charkowie z Ukrainą w ramach eliminacji mistrzostw świata 2014. Straciła tym samym wszelkie szanse na awans na mundial.
Jakub Błaszczykowski podczas meczu z UkrainąJakub Błaszczykowski podczas meczu z UkrainąPAP/Radek Pietruszka

Ukraina - Polska 1:0 (0:0)

Bramka: Andrij Jarmołenko (64).
Żółte kartki: Ukraina - Taras Stiepanienko, Edmar, Jarosław Rakicki, Jewhen Chaczeridi; Polska - Sławomir Peszko, Łukasz Szukała.
Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja). Widzów 39 130.
Ukraina: Andrij Piatow; Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Jarosław Rakicki, Wiaczesław Szewczuk; Andrij Jarmołenko (90-Ołeh Husiew), Rusłan Rotan, Taras Stiepanienko, Edmar (90+2-Roman Bezus), Jewhen Konoplianka; Roman Zozulia (62-Marko Devic).
Polska: Artur Boruc; Artur Jędrzejczyk, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Grzegorz Wojtkowiak; Grzegorz Krychowiak, Mariusz Lewandowski (75-Piotr Zieliński); Jakub Błaszczykowski, Mateusz Klich (66-Adrian Mierzejewski), Waldemar Sobota (61-Sławomir Peszko); Robert Lewandowski.

RELACJA NA ŻYWO:

Polacy ostatecznie żegnają się z marzeniami o mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 roku. Takiego wyniku można było się spodziewać, jednak w grze piłkarzy widać było zaangażowanie. Przez większość meczu nie grali gorzej od Ukraińców, mieli lepsze sytuacje do strzelenia bramki. Pozostałe mecze w eliminacjach będą już tylko o honor.

90 minuta - ostatnie sekundy spotkania. To nie był zły mecz Polaków, jednak zabrakło skuteczności i zdecydowania. Gdyby to Polacy strzelili bramkę jako pierwsi, wszystko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

87 minuta - Ukraińcy oddalają grę od własnego pola karnego, wykorzystują każdą szansę, żeby urwać kilkadziesiąt sekund i przybliżyć się do zwycięstwa.

84 minuta - Peszko zrobił trochę ruchu po lewej stronie, ale jest niestety strasznie chaotyczny

82 minuta - defensywa Ukraińców nie jest dziś monolitem, jednak Polacy nie potrafią dojść do czystej sytuacji, a kiedy już mogą oddać strzał, niemiłosiernie pudłują

76 minuta - groźna kontra Polaków, ale Peszko z kilku metrów trafia w boczną siatkę

74 minuta - doskonałą okazję zmarnował, po dośrodkowaniu Adriana Mierzejewskiego, Robert Lewandowski, który nie trafił do bramki z sześciu metrów!

69 minuta - stracony gol wybił Polaków z rytmu. Biało-czerwoni na razie nie mają pomysłu na zagrożenie bramce gospodarzy, a do tego popełniają błędy indywidualne.

64 minuta - ależ błąd popełnił Grzegorz Wojtkowiak, który nie trafił głową w piłkę w polu karnym. Futbolówka znalazła się pod nogami Jarmolenki, który precyzyjnym uderzeniem w okienko wyprowadził Ukrainę na prowadzenie.

64 minuta - GOL DLA UKRAINY!

60 minuta - szarża Błaszczykowskiego, ale strzał z sześciu metrów został zablokowany.

59 minuta - z dystansu strzelał Jarmolenko, ale uderzył bardzo niecelnie.

52 minuta - z rzutu wolnego uderzał Mariusz Lewandowski, ale uczynił to zbyt słabo. Po chwili poszła kontra Ukraińców, ale Zozulja przewrócił się, a sędzia nakazał grać dalej.

48 minuta - kolejny pojedynek Rakicki - Robert Lewandowski. Ukrainiec ratuje się faulem.

46 minuta - Sobota przed polem karnym gości podawał do Wojtkowiaka, który potknął się i z kontrą wyszli gospodarze.

46 minuta - rozpoczynamy drugą połowę!

45 minuta - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45 minuta - sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

41 minuta - niezły fragment gry ze strony biało-czerwonych. Brakuje spokoju w skończeniu akcji...

38 minuta - świetna szansa dla Polaków na zdobycie gola. W obrębie pola karnego w dobrej sytuacji znalazł się Sobota, strzelił precyzyjnie, ale Piatow końcówkami palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

36 minuta - ładnie z ok. 18 metrów przymierzył Robert Lewandowski. Piłka o pół metra minęła bramkę Ukraińców.

36 minuta - aktywny jest Błaszczykowski, ale bez wsparcia kolegów nic nie wskóra...

31 minuta - do piłki przed polem karnym doszedł Robert Lewandowski, ale źle w nią trafił i golkiper gospodarzy nie miał trudności z jej złapaniem.

29 minuta - błyskawiczna riposta Ukraińców. Indywidualną akcją popisał się Szewczuk, huknął sprzed pola karnego, a piłka przeszła tuż obok prawego okienka bramki.

28 minuta - precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Glika. Piłkę z linii bramkowej wybił Konoplianka!

27 minuta - Boruc do Roberta Lewandowskiego i... będzie rzut rożny dla Polski.

22 minuta - Sobota sprytnie wypuścił na wolne pole Błaszczykowskiego, jednak czujna obrona gospodarzy nie pozwoliła dojść do piłki naszemu pomocnikowi.

19 minuta - Rakickij faulował Roberta Lewandowskiego. Błaszczykowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale sędzia przerwał grę, ponieważ na spalonym znalazł się Artur Jędrzejczyk.

16 minuta - Błaszczykowski do Soboty, który uderzył bardzo anemicznie i Andrij Piatow spokojnie złapał piłkę.

15 minuta - po pierwszym kwadransie lepiej od strony ofensywnej wyglądają gospodarze. Polacy mają przede wszystkim problemy z dokładnością.

13 minuta - Artur Boruc broni strzał Jarmolenki sprzed pola karnego. Piłka leciała w środek bramki.

10 minuta - Ukraińcy z rzutu wolnego, ale skończyło się tylko na strachu.

8 minuta - jeśli mecz będzie tak dalej wyglądał, to cudem będzie, jeśli zespoły ukończą spotkanie w komplecie. Przed chwilą żółtą kartką został ukarany Edmar.

5 minuta - pierwsze "ostrzeżenie" ze strony Ukrainy. Mocny strzał Edmara minimalnie nad poprzeczką!

3 minuta - póki co na boisku bardzo nerwowo. Dużo fauli i szarpanej gry.