Logo Polskiego Radia
Jedynka
Tomasz Jaremczak 19.02.2015

Seksting. Ten problem może dotyczyć też twojego dziecka

Co dziewiąty nastolatek przesyła swoje nagie zdjęcia. Czym innym jest jednak zrobienie zdjęcia i wysłanie go, a czym innym udostępnienie. To drugie jest niezgodne z prawem.
Plakat kampanii Myślę, więc nie ślęPlakat kampanii "Myślę, więc nie ślę"mat.promocyjne/seksting.fdn.pl
Posłuchaj
  • Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje o kampanii "Myślę, więc nie ślę" (Cztery pory roku/Jedynka)
Czytaj także

/

Problemem zajmuje się m.in. Fundacja Dzieci Niczyje. Rozpoczęła kampanię "Myślę, więc nie ślę", której celem jest uświadomienie młodym ludziom zagrożenia, jakie niesie ze sobą seksting.

- Nie zawsze takie sytuacje muszą się zakończyć źle, ale wysyłając zdjęcie tracimy nad nim kontrolę. Jeśli wycieknie ono do internetu, to o dramat nie trudno - mówił autor kampanii Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje. Jak tłumaczył, seksting wiąże się ze zjawiskiem seksualizacji mediów i internetu. A młodzi ludzie czerpią nawet wzorce z filmów erotycznych. - Kult ciała jest powszechny. Istotne jest, jak inni mnie oceniają - dodał.

Zdarza się także, że materiały są wykradane z telefonu lub tabletu osoby, która zrobiła sobie półnagie zdjęcie. - Każdorazowe wysłanie takiego materiału wiąże się z ryzykiem jego opublikowania. Za chwilę, za tydzień lub kilka lat - przestrzegał gość Jedynki.

Pomocy w sytuacji zagrożenia sekstingiem można szukać pod bezpłatnym numerem telefonu 116-111 oraz 800-100-100

 

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Łukasz Wojtasik

Data emisji: 19.02.2015

Godz. emisji: 10.20

tj/asz