Aneta Hołówek 17.03.2014

Serie A: Juventus pokonał Genoę po precyzyjnym trafieniu Pirlo

W dwóch ostatnich meczach 28. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej lider Juventus Turyn wygrał na wyjeździe 1:0 z Genoą, a czwarta w tabeli Fiorentina, z Rafałem Wolskim w podstawowym składzie, pokonała u siebie Chievo Werona 3:1.

W meczu ze "Starą Damą" piłkarze Genoi zanotowali jeden z lepszych występów w sezonie, ale taka postawa nie wystarczyła nawet do remisu. O zwycięstwie Juventusu przesądził w 89. minucie piękny gol z rzutu wolnego specjalisty w tej dziedzinie Andrei Pirlo. Doświadczony piłkarz, mistrz świata z 2006 roku, trafił z około 20 metrów tuż pod poprzeczkę.
Wcześniej gospodarze mieli świetną okazję, ale w 72. minucie Emanuele Calaio nie wykorzystał rzutu karnego.
W tabeli Juventus (75 pkt) ma aż 17 punktów przewagi nad Romą, która rozegrała dwa spotkania mniej. Trzecie miejsce zajmuje Napoli (55 pkt, gra w poniedziałek z Torino Kamila Glika), a czwarte Fiorentina - 48 pkt.
Ekipa z Florencji również zanotowała sukces w niedzielny wieczór. W spotkaniu z Chievo gospodarze prowadzili już do przerwy 2:0 po golach Juana Guillermo Cuadrado i Alessandro Matriego. W 62. minucie kontaktową bramkę zdobył Alberto Paloschi, jednak końcówka ponownie należała do Fiorentiny.
Wprawdzie w 81. minucie David Pizarro zmarnował "jedenastkę", ale osiem minut później dochodzący do wysokiej formy po ciężkiej kontuzji reprezentant Niemiec Mario Gomez ustalił wynik spotkania.
Pomocnik gospodarzy Rafał Wolski, który rozpoczął mecz w podstawowym składzie, został zmieniony w 74. minucie przez Peruwiańczyka Juana Vargasa.