Marcin Nowak 15.04.2014

Orlen Liga: siatkarki Atomu Trefl Sopot blisko brązowego medalu

Atom Trefl Sopot w drugim spotkaniu o trzecie miejsce w lidze pokonał Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:18, 25:16).
Zawodniczki Atomu Trefl Sopot Zuzanna Efimienko (L) i Izabela Bełcik (C) blokują po taku Elżbiety Skowrońskiej (P) z Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza podczas pierwszego meczu o 3. miejsce Ekstraklasy siatkarekZawodniczki Atomu Trefl Sopot Zuzanna Efimienko (L) i Izabela Bełcik (C) blokują po taku Elżbiety Skowrońskiej (P) z Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza podczas pierwszego meczu o 3. miejsce Ekstraklasy siatkarekPAP/Adam Warżawa

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Rachael Adams, Ozge Cemberci, Eleonora Dziękiewicz, Welissa de Souza Gonzaga "Sassa", Elżbieta Skowrońska, Joanna Staniucha-Szczurek - Krystyna Strasz (libero) - Anna Kaczmar, Aleksandra Liniarska, Katarzyna Urban.
Tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarki Atomu Trefl od wywalczenia brązowego medalu. W drugim spotkaniu o trzecie miejsce sopocianki ponownie pokonały we własnej hali Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. W poniedziałek gospodynie triumfowały 3:1, natomiast we wtorek bez najmniejszych problemów 3:0.
Wbrew deklaracjom zawodniczek zespołu gości, które zapowiadały podjęcie walki o zwycięstwo, drugi mecz o brązowy medal zakończył się zdecydowanie łatwiejszą wygraną sopocianek niż pierwsze spotkanie.
Drużyna z Dąbrowy Górniczej, w szeregach której zabrakło Katarzyny Zaroślińskiej i Argentynki Natalii Brussa, przystąpiła do tego spotkania bez wiary w zwycięstwo. Jedynie na początku poszczególnych setach Tauron próbował nawiązać z Atomem Trefl wyrównaną walkę.
W drugiej partii przyjezdne prowadziły nawet 8:5, a w trzeciej był remis 8:8. I na tym ich animusz oraz ochota do gry się wyczerpała. Gospodynie bez żadnych problemów osiągały wyraźną przewagę i w 73 minuty triumfowały 3:0.

W tym spotkaniu pecha miała Joanna Staniucha-Szczurek, która w drugim secie po zbiciu Klaudii Kaczorowskiej została z dużą siłą trafiona piłką w twarz. 33-letnia przyjmująca gości zeszła z boiska, ale po zabiegach medycznych i okładach z lodem wróciła do gry w trzeciej partii.
Drugi mecz o 3. miejsce:

Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Atomu. Trzecie spotkanie odbędzie się w czwartek 24 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.
Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Justyna Łukasik, Anna Podolec - Mariola Zenik (libero) - Natalia Gajewska, Judith Pietersen.