Martin Ruszkiewicz 10.08.2014

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Ruch Chorzów. Wielkie emocje w Krakowie

W ostatnim niedzielnym meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 2:2 (1:1).
Zawodnik Wisły Kraków Arkadiusz Głowacki walczy o piłkę z Filipem Starzyńskim z Ruchu Chorzów podczas meczu polskiej EkstraklasyZawodnik Wisły Kraków Arkadiusz Głowacki walczy o piłkę z Filipem Starzyńskim z Ruchu Chorzów podczas meczu polskiej EkstraklasyPAP/Jacek Bednarczyk
  • Trener Wisły Franciszek Smuda nie był zadowolony z wyniku, przyznał, że podział punktów to efekt nieskuteczności jego piłkarzy (IAR)
  • Czeski szkoleniowiec Ruchu Jan Kocian powiedział, że mecz mógł się podobać kibicom. Przyznał, że Wisła zagrała lepiej (IAR)

Piłkarzom Ruchu Chorzów udało się zdobyć pierwszy punktu w tym sezonie. W niedzielę zremisowali w Krakowie z tamtejszą Wisłą 2:2.
Po pierwszej połowie krakowianie powinni prowadzić co najmniej 3:1, tymczasem zawodnicy po 45 minutach gry schodzili do szatni przy wyniku 1:1.
W 13. min. piłka wpadła po raz pierwszy do siatki "Niebieskich", ale gol nie został uznany. Sędzia odgwizdał bowiem wcześniej faul na Pawle Brożku. Strzał z rzutu wolnego z 17 metrów Łukasza Garguły był minimalnie niecelny.
Pięć minuty później było 1:0. Marcin Malinowski sfaulował w polu karnym Ruchu Macieja Jankowskiego, a podyktowaną za to "jedenastkę" wykorzystał Rafał Boguski.
Wisła najlepszą okazję do podwyższenia rezultatu przed przerwą miała w 32. min, jednak Garguła, w sytuacji sam na sam, nie potrafił pokonać Krzysztofa Kamińskiego.
W 43. min. chorzowianie skutecznie wykończyli kontrę. Bartłomiej Babiarz w polu karnym Wisły świetnie podał do Daniela Dziwniela. Polski obrońca, który urodził się na terenie Niemiec, strzelał z ostrego kąta, ale pokonał golkipera "Białej Gwiazdy".
W drugiej połowie przewagę mieli podopieczni Franciszka Smudy, ale chorzowanie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Powinni zdobyć gola w 63. min, ale wówczas w znakomitej sytuacji spudłował Grzegorz Kuświk. Trener ekipy ze Śląska pięć minut później zdjął go z boiska. Jego zmiennik, Michał Efir w 73. min tak uderzył, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Krakowianie zdołali wyrównać na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka celną "główką" popisał się Brożek.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
Bramki:
1:0 Rafał Boguski (18-karny), 1:1 Daniel Dziwniel (43), 1:2 Michał Efir (73), 2:2 Paweł Brożek (83-głową).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Paweł Brożek. Ruch Chorzów: Marcin Malinowski, Marek Zieńczuk.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 5 783.
Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok - Łukasz Garguła (69. Tomasz Zając), Semir Stilic, Alan Uryga (55. Emmanuel Sarki), Maciej Jankowski, Rafał Boguski - Paweł Brożek.
Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Michał Helik (56. Marcin Kuś), Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Kowalski (77. Kamil Włodyka), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Grzegorz Kuświk (68. Michał Efir).

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice             3 0 1 2 2-8  1 -6

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze