Bartosz Orłowski 15.10.2014

PlusLiga: Jastrzębie bezradne, hit 3. kolejki dla Skry

W najciekawszym meczu trzeciej kolejki siatkarskiej PlusLigi Jastrzębski Węgiel przegrał ze Skrą Bełchatów 0:3.
Siatkarze Skry wygrali wszystkie trzy mecze w tym sezonieSiatkarze Skry wygrali wszystkie trzy mecze w tym sezoniePAP/Andrzej Grygiel

Bełchatowianie wystąpili bez odpoczywającego Michała Winiarskiego, ale i tak nie mieli problemów z pokonaniem gospodarzy. "Winiara" świetnie zastąpił Nicolas Marechal.

Od samego początku pierwszego seta uwidoczniła się przewaga mistrzów Polski. Tak naprawdę w tym secie gra była najbardziej wyrównana, bowiem Jastrzębski zdołał odrobić straty i nawet wyjść na prowadzenie (16:15). W końcówce dał jednak o sobie znać MVP mundialu, czyli Mariusz Wlazły. "Szampon" w samej końcówce popisał się trzema asami serwisowymi i zrobiło się 20:24. Seta atakiem ze środka skończył Karol Kłos.

Drugą partię Skra wygrała jeszcze wyżej (25:21), ale nie mogło być inaczej. Jastrzębianie popełniali proste błędy w ataku. Ale tylko wtedy, kiedy udało im się sforsować blok gości, bowiem ci radzili sobie w tym elemencie znakomicie. Do zawodników punktujących zagrywką dołączyli Karol Kłos i Nicolas Marechal, w efekcie czego Michał Łasko i spółka byli bezradni.

Choć trzeci set skończył się wynikiem 25:22, to była to najmniej wyrównana partia i bełchatowianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Michal Masny, Michał Łasko, Krzysztof Gierczyński, Alen Pajenk, Patryk Czarnowski, Zbigniew Bartman - Damian Wojtaszek (libero) - Grzegorz Kosok, Mateusz Malinowski, Dmytro Filippow.

PGE Skra Bełchatów: Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Facundo Conte, Andrzej Wrona, Nicolas Marechal - Kacper Piechocki (libero) - Aleksa Brdjović.