Bartosz Orłowski 30.10.2014

7. kolejka PlusLigi: Skra traci pierwsze punkty, Olsztyn pali się ze wstydu

Pierwsze stracone punkty przez Skrę Bełchatów, przełamanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i wstydliwie przegrany set przez AZS Olsztyn. Tak w skrócie wyglądała 7. kolejka PlusLigi.
Siatkarze Resovii zrównali się punktami ze Skrą BełchatówSiatkarze Resovii zrównali się punktami ze Skrą BełchatówPAP/Bartłomiej Zborowski

Po siódmej serii gier w siatkarskiej PlusLidze wciąż trzy drużyny mogą się cieszyć mianem niepokonanych, ale nie ma już w lidze zespołu z kompletem punktów. Ostatnim takim była bełchatowska Skra. Do środy.

Kiedy wydawało się, że pierwszą drużyną, która w tym sezonie będzie mogła odebrać punkty mistrzom Polski będzie Resovia, dość niespodziewanie ta sztuka udała się Cerrad Czarnym Radom. Bełchatowianom udało się co prawda wygrać, ale potrzebowali do tego tie-breaka. Spora w tym zasługa Bartłomieja Bołądzia, zdobywcy 25 punktów dla radomian. W trzecim secie 20-latek skończył siedem ataków na osiem prób.

W wywalczeniu kompletu punktów podopiecznym Miguela Falaski nie pomogła nawet obecność Mariusza Wlazłego, który odpoczywał w poprzednim spotkaniu z Politechniką Warszawską.

Co się zaś tyczy warszawian, ich kibice liczyli chyba w tej kolejce na więcej. Co prawda akademicy podejmowali Resovię, ale podopieczni Jakuba Bednaruka często potrafili napsuć sporo krwi faworytom. Tym razem jednak tak nie było. Stołeczni siatkarze gładko przegrali w trzech setach, w żadnym z nich nie osiągając granicy przyzwoitości - 20 punktów. Gospodarzom nie pomógł nawet fakt, że w ich barwach oglądaliśmy czterech graczy wypożyczonych z Resovii: Michał Filip, Bartłomiej Mordyl, Aleksander Śliwka i Bartłomiej Lemański.

Za sprawą zwycięstwa Lotosu Trefl Gdańsk z AZS-em Częstochowa (3:1), trzy czołowe drużyny mają na koncie taką samą liczbę punktów (20), a rożni ich tylko liczba przegranych setów: Skra 21:3, Resovia 21:4, Lotos - 21:5.

W siódmej kolejce z ulgą odetchnęli w Kędzierzynie-Koźlu. ZAKSA po pięciu porażkach z rzędu w końcu się przełamała i zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu. Trzeba jednak przyznać, że poprzeczka nie była zawieszona zbyt wysoko. Rywalem Pawła Zagumnego i spółki był beniaminek z Będzina, jedyny zespół który na swoim koncie nie ma jeszcze punktu.

- W tym meczu walczyliśmy, chcieliśmy odbudować nasze morale i udało się. Myślę, że to będzie początek dobrej drogi w lidze. Teraz będzie już tylko lepiej - stwierdził jednak z optymizmem środkowy ZAKSY Krzysztof Rejno.

Antybohaterami kolejki są na pewno siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn. Drugiego seta meczu z Jastrzębskim Węglem przegrali... 7:25. To niechlubny rekord sezonu, który trudno będzie komukolwiek pobić. Ale olsztynianie pokazali też wolę walki. Przegrywali 0:2 w setach i 0:4 w trzecim, a jednak wygrali kolejne dwie partie i przegrali dopiero w tie-breaku.

Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszą się w Kielcach, gdzie Effector pokonał w pięciu setach beniaminka z Lubina.

Wyniki meczów 7. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarzy:

AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 21:25)
Transfer Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:17, 18:25, 25:17, 25:19)
Effector Kielce - Cuprum Lubin 3:2 (25:22, 13:25, 21:25, 25:22, 16:14)
Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 2:3 (17:25, 25:23, 25:22, 18:25, 9:15)
AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 17:25, 19:25)
Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 2:3 (24:26, 7:25, 27:25, 30:28, 11:15)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Banimex Będzin 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, sety, punkty)
1. PGE Skra Bełchatów               7 7 0 21-3  20
2. Asseco Resovia Rzeszów        7 7 0 21-4  20
3. Lotos Trefl Gdańsk                  7 7 0 21-5  20
4. Transfer Bydgoszcz                 7 5 2 18-11 15
5. Jastrzębski Węgiel                   7 5 2 17-12 14
6. Cerrad Czarni Radom              7 3 4 14-13 11
7. AZS Politechnika Warszawska  7 4 3 14-14 11