Bartosz Orłowski 05.11.2014

LM siatkarzy: Jihostroj - Skra. Zwycięstwo rodziło się w bólach, trzy punkty jadą do Bełchatowa

Po rocznej przerwie siatkarze Skry Bełchatów wrócili do europejskiej elity. W swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów 2014/2015 mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe czeski Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1.
Siatkarze Skry Bełchatów po rocznej przerwie znowu grają w Lidze MistrzówSiatkarze Skry Bełchatów po rocznej przerwie znowu grają w Lidze MistrzówPAP/Grzegorz Michałowski

Do Czeskich Budziejowic podopieczni Miguela Falaski przyjechali bez nie w pełni zdrowych Michała Winiarskiego i Andrzeja Wrony. Brak dwóch mistrzów świata nie przeszkodził jednak ekipie PGE Skry w odniesieniu zwycięstwa.

W pierwszym secie bełchatowianie zdecydowanie górowali nad przeciwnikiem. Od początku do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia i bez problemów wygrali partię 25:20.

Początek kolejnej, najciekawszej w całym meczu, również zapowiadał bezproblemowe zwycięstwo gości, którzy szybko wypracowali sobie kilku punktową przewagę (m.in. 10:5). Gospodarze podjęli jednak walkę, odrobili straty i na drugą przerwę techniczną schodzili mając trzy punkty więcej od Skry (16:13). Skuteczniejsi byli również w samej końcówce, w której zdobyli cztery punkty z rzędu. Wygrali seta 25:22 i doprowadzili do remisu w spotkaniu.

Na więcej czeskiej drużyny nie było już stać. Do końca meczu na boisku dominowali mistrzowie Polski, którzy trzecią partię wygrali 25:17, a czwartą 25:19.

W drugiej kolejce 19 listopada Skra we własnej hali zmierzy się z belgijską Precurą Antwerpia.

Jihostroj Czeskie Budziejowice  - Skra Bełchatów 1:3 (20:25, 25:22, 17:25, 19:25)

Jihostroj Czeskie Budziejowice: Petr Sulista, Michal Krisko, Radek Mach, Jan Kuliha, Filip Habr, Vladimir Sobotka - Robert Hupka (libero)

Skra Bełchatów: Wojciech Włodarczyk, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Facundo Conte, Nicolas Uriarte, Srecko Lisinać - Ferdinand Tille (libero) - Aleksa Brdjović, Nicolas Marechal