Bartosz Orłowski 05.11.2014

LM siatkarzy: Jihostroj - Skra. Zwycięstwo rodziło się w bólach, trzy punkty jadą do Bełchatowa

Po rocznej przerwie siatkarze Skry Bełchatów wrócili do europejskiej elity. W swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów 2014/2015 mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe czeski Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1.
Siatkarze Skry Bełchatów po rocznej przerwie znowu grają w Lidze MistrzówSiatkarze Skry Bełchatów po rocznej przerwie znowu grają w Lidze MistrzówPAP/Grzegorz Michałowski
Jihostroj - Skra 1:3 [20:25, 25:22, 17:25, 19:25 [KONIEC]

20.20 - Koniec meczu! Nie był to popis gry bełchatowskich siatkarzy, ale wygrali 3:1 i 3 punkty jadą do Polski

20.19 - Po udanym ataku Wlazłego jest pierwsza piłka meczowa dla Skry (24:18)

20.16 - Rywale sami wyciągają pomocną dłoń. Przed chwilą popełnili błąd przekroczenia linii trzeciego metra - 15:20

20.12 - No dobrze, jest względny spokój. Conte kapitalnie atakuje z szóstej strefy i cztery punkty przewagi faworytów (16:12)

20.05 - Spacerek to jednak na pewno nie będzie. Trwa walka punkt za punkt. Na razie 8:7 dla Skry

19.56 - Korzystając z chwili przerwy przypominamy, że rywalami mistrzów Polski w tej grupie są jeszcze wicemistrz Belgii Precura Antwerpia i mistrz Austrii Hypo Tirol Innsbruck

19.54 - Po ataku Włodarczyka Skra wygrywa 25:17 i w całym meczu prowadzi 2:1. Wygląda na to, że drugi set to był wypadek przy pracy. Przecież gołym okiem widać, kto jest dzisiaj lepszy

19.52 - As serwisowy Facundo Conte i 23:15 dla Skry. No dobrze, zaryzykujemy... Tego seta wygra zespół z Bełchatowa

19.49 - 20:14 dla Skry, ale mając w pamięci poprzedniego seta, niczego więcej nie napiszemy

19.46 - Skra utrzymuje trzy punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej. Uriarte coraz częściej gra przez środek. Może to jest metoda?

19.41 - Bardzo wyrównany początek trzeciej partii, ale teraz Uriarte uruchomił zagrywkę i Skra odskakuje rywalom - 8:11

19.31 - Trudno wytłumaczyć to, co stało się w drugim secie, ale miejmy nadzieję, że mistrzowie Polski nie będą tego zbytnio rozpamiętywać

19.27 - Wlazły zablokowany i w całym meczu jest remis

19.26 - Niestety, przy stanie 24:22 jest pierwsza piłka setowa dla Jihostroju

19.23 - A teraz punktowa zagrywka Lisinacia i Skra odzyskuje prowadzenie! 20:21

19.20 - Brawo Mariusz! Jego mocna zagrywka pozwoliła postawić skuteczny blok i mamy remis po 18

19.16 - Nieprawdopodobne. Seria punktowa 9:0 dla Czechów i to oni prowadzą na drugiej przerwie 16:13

19.15 - Trudno to wytłumaczyć, ale gospodarze wychodzą na pierwsze prowadzenie w tym meczu. 14:13

19.14 - Wlazły zatrzymany na pojedynku i już remis...

19.12 - Przestój w grze Wlazłego i spółki, który nie powinien im się przytrafić. Już tylko punkt w zapasie - 12:13

19.10 - Czesi mylą się dzisiaj bardzo często - 7:13

19.06 - Wlazły dokłada kolejny punkt zagrywką

19.05 - Pojedynczy blok Nicolasa Uriarte i 8:4 dla Skry na pierwszej technicznej w drugim secie

18.56 - Seta kończy Facundo Conte atakiem po przekątnej. 25:20 dla Skry

18.52 - Kapitalny "gwóźdź" Lisiniacia. Podopieczni Miguela Falaski pewnie zmierzają po zwycięstwo w pierwszym secie - 16:23

18.50 - I kolejna punktowa zagrywka "Szampona"!

18.49 - As serwisowy Mariusza Wlazłego i przewaga coraz większa. 13:20

18.44 - Rywale mylą się w zagrywce i na drugiej przerwie 16:10 dla bełchatowian

18.41 - Seria dobrych zagrywek Wojciecha Włodarczyka i najwyższe prowadzenie Skry w tym spotkaniu - 7:13

18.37 - Mistrzowie Polski za bardzo rozluźnieni. Prowadzili już 7:3, a na pierwszej przerwie technicznej mają tylko dwa punkty przewagi - 8:6

18.34 - Dobrze funkcjonuje blok Skry i dwa punkty przewagi polskiego zespołu. 2:4

18.32 - Skład Skry: Lisinać, Wlazły, Kłos, Conte, Uriarte, Włodarczyk, Tille (libero)

18.27 - O wiele większe sukcesy mają na swoim koncie mistrzowie Polski. W sumie grali już osiem razy w tych rozgrywkach, wywalczyli dwa brązowe medale (2008, 2010) i jeden srebrny w 2012 roku

18.23 - Siatkarze z Czeskich Budziejowic sześciokrotnie występowali w Lidze Mistrzów, ale bez większych sukcesów. Ani razu nie udało im się przejść fazy grupowej

18.19 - Skra Bełchatów prowadzi z kompletem punktów w PlusLidze, a Jihostroj może się pochwalić takim samym osiągnięciem w Czechach. Faworytem tego spotkania są jednak podopieczni Miguela Falaski

18.16 - Jihostroj Czeskie Budziejowice  to najbardziej utytułowany zespół czeskiej Extraligi i etatowy uczestnik najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie.  Od 2000 roku ośmiokrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, czyli tyle samo co Skra Bełchatów w PlusLidze

18.14 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Jihostroj Czeskie Budziejowice - Skra Bełchatów!