migrator migrator 28.01.2010

Carolina Hurricanes pokonali New York Rangers 5:1

Bramki w pierwszych dwóch tercjach padały w krótkich odstępach czasu.

W odstępie 25 sekund pierwszej odsłony trafili Gordie Dwyer i Eric Staal. W drugiej tercji kontaktowego gola zdobył Ryan Callahan, jednak już 41 sekund po tym golu, dla Hurricanes bramkę zdobył Siergiej Samsonow. Staal i Samsonow trafili w tym spotkaniu jeszcze raz, już w trzeciej tercji.

Tempa nie zwalniają hokeiści Washington Capitals. Tym razem pokonali Anaheim Ducks 5:1 i było to ich ósme zwycięstwo z rzędu. To najlepsza seria od sezonu 1988/1989. Już po 36 sekundach meczu bramkę zdobył Aleksander Owieczkin. Rywali dobili w trzeciej tercji Shaone Morrisonn, Mike Knuble i Aleksander Sjomin. Cała trójka zdobyła bramki w ciągu dwóch i pół minut.

Buffalo pokonało po karnych New Jersey i przerwało serię 4 porażek. Spotkanie było starciem bramkarzy powołanych na Igrzyska Olimpijskie. W tej konfrontacji lepiej spisał się golkiper Buffalo, Ryan Miller. Amerykanin obronił 39 strzałów rywali i oba strzały New Jersey w karnych. Kanadyjczyk Martin Brodeur obronił 30 strzałów, a w karnych - tylko jeden z trzech.

Szóste z rzędu zwycięstwo odnieśli Vancouver Canucks, którzy pokonali St. Louis Blues 3:2. Po tym triumfie awansowali na 3. miejsce w Konferencji Zachodniej. Bohaterami spotkania byli Mason Raymond i Ryan Kesler. Ten pierwszy strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował, a Kesler zanotował 3 asysty.

Minnesota pokonała Detroit 5:2. Po 17 minutach meczu był remis 2:2, a obie bramki dla swoich drużyn zdobywali Antti Miettinen (dla Minnesoty) i Paweł Dacjuk (dla Detroit). Już 26 sekund po drugiej bramce Dacjuka prowadzenie Minnesoty zapewnił Andrew Ebbett. Tego prowadzenia gospodarze już nie oddali, a w trzeciej tercji jeszcze je powiększyli.

Ósmą porażkę z rzędu ponieśli Calgary Flames. Tym razem przegrali po karnych z Dallas Stars, a zwycięską bramkę dla Stars zdobył Szwed Loui Eriksson.

W ostatnim meczu Tampa Bay pokonała Montreal 3:0, a pierwsze czyste konto w tym sezonie zaliczył Antero Niittymaki. Bramkę i asystę miał kapitan Błyskawic Vincent Lecavalier.