migrator migrator 02.02.2010

Edmonton Oilers pokonali Carolina Hurricanes 4:2

Dla Nafciarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym roku w lidze NHL, kończące serię 13 porażek.

Było to dopiero drugi triumf Oilers w ostatnich 22 spotkaniach. Po bramce i asyście w tym spotkaniu zaliczyli Jean-Francois Jacques i Marc Pouliot. Mimo zwycięstwa hokeiści z Edmonton nadal okupują ostatnie miejsce na Zachodzie. Carolina zamyka tabelę Konferencji Wschodniej.

Pittsburgh Penguins pokonali Buffalo Sabres 5:4 i zrównali się z rywalami punktami. Po raz trzeci w tym sezonie hat-tricka dla obrońców Pucharu Stanleya zaliczył kapitan Sidney Crosby. Ma on już 37 bramek na koncie, co daje mu wspólne prowadzenie w klasyfikacji strzelców z Patrickiem Marleau z San Jose. Crosby zdobył wszystkie bramki w ciągu 8 minut drugiej tercji. Obie drużyny mają 71 punktów, jednak to Buffalo zajmuje wyższe, 3. miejsce na Wschodzie, z powodu mniejszej liczby rozegranych spotkań.

Pozostałe mecze zakończyły się wynikiem 3:0 dla gości.

W Calgary po raz trzeci w tym sezonie czyste konto zachował bramkarz Philadelphia Flyers, Ray Emery. Gospodarzom nie pomogła wymiana z Toronto. Flames pozbyli się w niedzielę swojego czołowego obrońcy Diona Phaneufa i dwóch innych zawodników w zamian za czterech hokeistów Maple Leafs. Cała czwórka wystąpiła, jednak nie pomogła Płomieniom. Gospodarze oddali tylko 18 strzałów na bramkę Lotników - mniej w tym sezonie mieli tylko raz.

Także 3:0 Anaheim Ducks pokonali na wyjeździe Florida Panthers. Gole zdobywali członkowie pierwszej linii zespołu: Corey Perry, Ryan Getzlaf oraz wracający do zespołu po kontuzji Teemu Selanne.