migrator migrator 27.01.2010

Edmonton Oilers ponieśli 11. porażkę z rzędu

Tym razem 4:2 pokonali ich Chicago Blackhawks.

Najsłabsza drużyna NHL Edmonton Oilers poniosła 11. porażkę z rzędu. Tym razem 4:2 pokonali ich Chicago Blackhawks.

Drużyna z Wietrznego Miasta prowadziła 4:0 już po 34 minutach spotkania. Edmonton brakuje jeszcze trzech porażek do wyrównania niechlubnej serii sprzed 17 lat. W ostatnich 19 spotkaniach "Nafciarze" wygrali tylko raz.

Hokeiści Washington Capitals pokonali New York Islanders aż 7:2. Było to siódme z rzędu zwycięstwo najlepszej drużyny na Wschodzie. Tym razem "Stołecznym" udało się je odnieść bez ofensywnego wkładu swojego kapitana i supersnajpera Aleksandra Owieczkina. Do siatki trafiało sześciu hokeistów Caps, a dwukrotnie udało to się Aleksandrowi Sjominowi.

Detroit Red Wings przegrali po dogrywce 4:5 z Phoenix Coyotes. Jeszcze półtorej minuty przed końcem spotkania "Czerwone Skrzydła" prowadziły 4:2. Stan meczu wyrównali jednak Keith Yandle i Ed Jovanovski. Rywali dobił w czwartej minucie dogrywki kapitan Coyotes Shane Doan.
Los Angeles Kings pokonało 5:3 Toronto Maple Leafs. Również tutaj ważną rolę odegrał kapitan zespołu. Kings zdobyli trzy bramki w trzeciej tercji, a Dustin Brown asystował przy każdej z nich. Dla "Klonowych Liści" była to czwarta porażka z rzędu.

Atlanta Thrashers pokonała Anaheim Ducks 2:1, a zwycięskiego gola zdobył podczas gry w przewadze Maksim Afinogenow. Thrashers nie potrafili wykorzystać gry w przewadze w poprzednich trzech spotkaniach.
Columbus Blue Jackets pokonało Nashville Predators 3:2, co oznacza czwartą porażkę z rzędu dla drużyny z Tennessee. Drużyna z Ohio wygrała dopiero trzecią z ostatnich 27 konfrontacji z Predators.
Ottawa Senators wygrała z New Jersey Devils 3:0, a po raz czwarty w karierze czyste konto zachował bramkarz Brian Elliott. Bramki dla zwycięzców zdobywali Aleksiej Kowaliow, Milan Michalek i Jason Spezza.
Florida Panthers pokonali Montreal Canadiens 2:1, a oba gole dla Panter zdobył Shawn Matthias. Jedno z trafień padło z rzutu karnego.