migrator migrator 02.02.2010

Los Angeles Lakers vs. Memphis Grizzlies 93:95

Koszykarze Los Angeles Lakers, dzień po prestiżowym zwycięstwie nad Boston Celtics, przegrali z Memphis Grizzlies 93:95.
Kobe BryantKobe Bryant (fot.East News)

Obrońcy tytułu mistrzów NBA schodzili z parkietu pokonani 12. raz w tym sezonie, ale nadal są niezagrożonymi liderami dywizji Pacyfiku.

Zespół gospodarzy wygrał po bardzo zaciętej walce przez cały mecz. Na pół minuty przed końcem Grizzlies wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, Lakers zdołali już tylko zmniejszyć rozmiary porażki dzięki trzem punktom Kobe Bryanta. Gwiazdor kalifornijskiej drużyny zagrał znakomicie - rzucił 44 punkty, ale tym razem nie otrzymał odpowiedniego wsparcia od kolegów. W ekipie z Memphis 25 punktów zdobył Rudy Gay, a jego zespół po 26. zwycięstwie w sezonie zajmuje miejsce w środku stawki najbardziej wyrównanej dywizji południowo-zachodniej.

Z porażki z mistrzami otrząsnęli się gracze Boston Celtics, którzy rozprawili się w waszyngtońskim Verizon Center w Wizards 99:88. Goście wzięli się poważnie do pracy dopiero w ostatniej kwarcie, wygranej piętnastoma punktami. Kevin Garnett rzucił 19, a Rajon Rondo i Ray Allen - po 17 punktów. Wśród gospodarzy wyróżnił się Caron Butler - 20 punktów.

Najbardziej zacięty mecz został rozegrany w Denver, gdzie Nuggets pokonali 112:109, ale dopiero po dogrywce, Sacramento Kings. Samorodki wygrały po raz 33. w sezonie i umocniły się na czele dywizji północno-zachodniej. Czołowe skrzypce w zespole gospodarzy grał duet Kenyon Martin - Chauncey Billups, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 23 punkty.

Zespół z Kolorado goni Utah Jazz, który zanotował 6. zwycięstwo z rzędu. Tym razem ekipa z Salt Lake City pokonała u siebie liderów dywizji południowo-zachodniej Dallas Mavericks 104:92. Drużyna z Teksasu przegrała, mimo dobrej gry Dirka Nowitzkiego, który rzucił 28 punktów. Jazz zagrał jednak lepiej, bo wszyscy zagrali na równym poziomie, a brylował Paul Millsap - 25 punktów.