migrator migrator 06.06.2010

French Open: zwycięstwo Rafaela Nadala (Posłuchaj)

Rafael Nadal wygrał rozgrywany w Paryżu turniej Rolanda Garrosa. W finale Hiszpan pokonał Szweda Robina Soederelinga w trzech setach 6:4, 6:2 i 6:4.

To już piąty triumf Nadala w tej imprezie. Ostatnio wygrał w 2008 roku. Na drodze do mistrzostwa nie przegrał żadnego seta.
Hiszpan rywalizację rozpoczął od pierwszej rundy turnieju, w której pokonał Francuza Gianniego Minę 6:2, 6:2. W drugiej rundzie jego ofiarą padł Argentyńczyk Horacio Zeballos, z którym Nadal wygrał 6:2, 6:2, 6:3. Trzecia runda to kolejny trzysetowy pojedynek - tym razem z Leytonem Hewittem. I oczywiście zwycięstwo - 6:3, 6:4, 6:3. W czwartej rundzie wyższość drugiej rakiety świata musiał uznać Brazylijczyk Thomaz Bellucci (6:2, 7:5, 6:4).
W ćwierćfinale na drodze Nadala stanął jego rodak Nicolas Almagro. Późniejszy zwycięzca Rolanda Garrosa męczył się z nim wygrywając pierwsze dwa sety po tie-breakach (dwa razy po 7:6), a ostatni 6:4. Ostatnią przeszkodą na drodze do finału był Austriak Juergen Melzer, z którym Hiszpan wygrał 6:2, 6:3, 7:6.