Polskie Radio
migrator migrator 31.05.2010

Trzech Polaków w ćwierćfinale debla na Roland Garros (Posłuchaj)

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oraz Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach awansowali do ćwierćfinału rozgrywek deblowych wielkoszlemowego French Open (z pulą nagród 16,807 mln euro). Z turnieju odpadła Agnieszka Radwańska.
''Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (fot. East News)

Rozstawieni z numerem 8. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali w trzeciej rundzie Francuzów Thierry'ego Ascione i Laurenta Recouderca 3:6, 6:2, 7:6.

Mecz trwał godzinę i 46 minut i miał bardzo ciekawy przebieg. Pierwszego seta gładko wygrali Francuzi, drugi - jeszcze łatwiej Polacy. W trzecim zażarta walka trwała do końca, a o zwycięstwie decydował tie-bereak, który polski duet wygrał 7:5.

W walce o półfinał Fyrstenberg i Matkowski zmierzą się z rozstawionymi z numerem 3. Czechem Lukasem Dlouhym i Leanderem Paesem z Indii.

Wcześniej awans do najlepszej ósemki zapewnili sobie Łukasz Kubot i Oliver Marach. Polsko-austriacka para, rozstawiona z numerem 6., pokonała w trzeciej rundzie Australijczyka Stephena Hussa i Brazylijczyka Andre Sa 6:4, 7:5. Mecz trwał godzinę i 43 minuty. Na drodze Kubota i Maracha do półfinału stoi teraz drugi debel świata - Kanadyjczyk Daniel Nestor i Serb Nenad Zimonjić.

Tymczasem Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko odpadły w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Rolanda Garrosa. Polsko-rosyjski debel, rozstawiony z numerem 11., w walce o półfinał przegrał z grającymi z "jedynką" amerykańskimi siostrami Sereną i Venus Williams 2:6, 3:6.

Relacja z Paryża Marka Brzezińskiego:

Wyniki spotkań 1/8 finału gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (Polska, 8) - Thierry Ascione i Laurent Recouderc 3:6, 6:2, 7:6

Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria, 6) - Stephen Huss, Andre Sa (Australia, Brazylia) 6:4, 7:5

Wynik 1/4 finału gry podwójnej kobiet:

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko(Polska, Rosja, 11) - Serena Williams i Venus Williams (USA, 1) 2:6, 3:6