migrator migrator 18.02.2010

Wygrane faworytów w olimpijskim turnieju hokejowym

Szwedzi wygrali 2:0 z Niemcami, Finowie ograli 5:1 Białorusinów, a Czesi pokonali Słowaków 3:1.
Wygrane faworytów w olimpijskim turnieju hokejowym(fot. VANOC/COVAN)

Szwecja wygrała z Niemcami 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) w meczu grupy C olimpijskiego turnieju hokeistów w Vancouver. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Mattias Ohlund (25. minuta) i Loui Eriksson w 35. minucie.

W innym meczu tej grupy Czesi wygrali ze Słowacją 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Losy meczu rozstrzygnęły się pod koniec drugiej tercji, kiedy Czesi szybko strzelili dwie bramki. Do tej pory był remis 1:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Patrik Elias (10. minuta), Jaromir Jagr (38.) i Tomas Plekanec (40.). Dla Słowaków honorowego gola strzelił Marian Gaborik (21.).

Wcześniej Finowie zwyciężyli Białorusinów 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). Wynik otworzył już w 4. minucie meczu - gola zdobył Olli Jokinen. Jeszcze w pierwszej tercji podwyższył Niklas Hagman. Białorusini strzelili honorową bramkę w drugiej tercji - jej autrem był Siergiej Kosticyn. Potem trafiali już tylko Finowie - ponownie Hagman, a także Valtteri Filppula i Jarkko Ruutu.