migrator migrator 19.05.2010

Jane Ahonen czeka na operację kolana

Fiński skoczek narciarski Janne Ahonen na początku czerwca podda się operacji lewego kolana, którego kontuzji doznał podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver - poinformowały fińskie media.

Po powrocie z igrzysk szczegółowe badania przeprowadzone u Ahonena stwierdziły naderwanie więzadła i lekki uraz łąkotki. Zawodnik przez tydzień przechodził rehabilitację, później wznowił lekkie treningi i w marcu wystartował w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy, gdzie zajął... 27. miejsce.

Przeprowadzone pod koniec ubiegłego tygodnia kolejne badania wykazały, że uraz łąkotki nie został całkowicie wyleczony i niezbędny będzie zabieg chirurgiczny. W tej sytuacji udział Ahonena w konkursach Letniej Grand Prix nie jest pewny.

Fin po rocznej przerwie w startach, na początku sezonu 2009/2010 wrócił do sportu. Jego celem było zdobycie medalu olimpijskiego w Vancouver, którego dotychczas nie miał w swoim dorobku. Start w Kanadzie nie był jednak udany. W konkursie na skoczni normalnej w Whistler zajął czwarte miejsce, na skoczni dużej po pierwszej serii był 16. i z udziału w finale zrezygnował. Nie wystąpił również w konkursie drużynowym.