migrator migrator 01.06.2010

Kolejne sparingi przed mundialem w RPA

Portugalia pokonała Kamerun 3:1 w towarzyskim meczu, rozegranym w Covilha. Obie reprezentacje przygotowują się do rozpoczynających się za półtora tygodnia MŚ w RPA.

Bramki dla Portugalii zdobywali: Raul Meireles - dwie (32. i 46. minuta meczu) oraz Nani (81.). Honorowego gola dla Kamerunu zdobył Pierre Webo (69. minuta). Goście od 34. minuty grali w osłabieniu - po czerwonej kartce dla Samuela Eto'o.
W mistrzostwach świata grupowymi rywalami Portugalczyków będą reprezentacje Brazylii, Wybrzeża Kości Słoniowej i Korei Północnej. Kamerun zmierzy się z Holandią, Danią i Japonią.

Holandia pokonała Ghanę 4:1 w towarzyskim meczu piłkarskim, rozegranym w Rotterdamie. Reprezentacje obu krajów przygotowują się do rozpoczynającego się za półtora tygodnia Mundialu w RPA.
Bramki dla gospodarzy strzelali: Dirk Kuyt w 30., Rafael van der Vaart w 73., Wesley Sneijder w 81. oraz Robin van Persie z rzutu karnego w 87. minucie. Gola dla Ghany zdobył Asamoah Gyan w 78. minucie.
W mistrzostwach świata grupowymi rywalami Holendrów będą Duńczycy, Japończycy i Kameruńczycy. Ghana zmierzy się z Niemcami, Serbią i Australią.

Szwajcaria przegrała z Kostaryką 0:1 w piłkarskim meczu towarzyskim, rozegranym w Sion. Gospodarze przygotowują się do rozpoczynających się za półtora tygodnia w RPA mistrzostw świata.
Jedyną bramkę zdobył Winston Parks w 57. minucie meczu. W reprezentacji Kostaryki w wyjściowym składzie rozpoczął mecz zawodnik Wisły Kraków, Junior Diaz.
Szwajcaria w fazie grupowej Mundialu zmierzy się z innym zespołem z Ameryki Środkowej - Hondurasem, a ponadto z Hiszpanią i Chile.

Australia pokonała Danię 1:0 w piłkarskim meczu towarzyskim, rozegranym w Roodepoort w RPA. Obie reprezentacje przygotowują się do rozpoczynających sie za półtora tygodnia mistrzostw świata.
Jedyną bramkę zdobył Joshua Kennedy w 71. minucie spotkania.
W fazie grupowej Mundialu rywalami Australijczyków będą Niemcy, Serbowie i piłkarze z Ghany, natomiast Danii - Holandia, Kamerun i Japonia.