Polskie Radio
migrator migrator 05.06.2010

Falstart Polaków w Lidze Światowej

Od porażki w Stuttgarcie z Niemcami 1:3 rozpoczęli polscy siatkarze udział w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Polska to najsilniejszy zespół w naszej grupie - ocenił przed meczem trener niemieckiej ekipy Raul Lozano. Mimo wszystko jego podopieczni na parkiet wyszli bez kompleksów i silnie zmotywowani.

Pierwszy set należał wprawdzie do biało-czerwonych - 25:23, ale widać było, że z minuty na minutę uskrzydleni głośnym dopingiem Niemcy radzili sobie coraz lepiej. W polskim zespole brakowało zgrania i dochodziło do nieporozumień.

Druga partia to popisowa gra Georga Grozera. Urodzony w Budapeszcie siatkarz, który od przyszłego sezonu będzie grał w barwach Asseco Resovii Rzeszów, imponował zagrywką i był nie do zatrzymania w ataku. Nie pomagały pojedyncze bloki Czarnowskiego i skuteczna gra Gruszki. Błędy w przyjęciu i słaba dyspozycja w obronie przyczyniły się do porażki 18:25.

Trzeci set rozpoczął się od walki "punkt za punkt". Przy stanie 6:6 Niemcy zdobyli cztery kolejne punkty blokiem i trener biało-czerwonych Daniel Castellani musiał poprosić o przerwę. Na boisku pojawili się Jakub Jarosz i Zbigniew Bartman. Na niewiele się to zdało. Po wyrównaniu po 16, gra Polaków znowu się załamała. 25:22 dla Niemców.

Coraz lepiej czujący się w ataku Jarosz kontra rewelacyjny Grozer w czwartej partii, która była wyrównana od początku do końca, a rozstrzygnęła się w grze na przewagi. W końcówce znowu zawiodła skuteczność w ataku i ze zwycięstwa w secie 26:24, a w meczu 3:1 cieszył się argentyński opiekun Niemców, a były szkoleniowiec Polaków.

Drugie spotkanie zaplanowano na niedzielę na godz. 15.00.

Niemcy - Polska 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 26:24)

Polska: Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz i Piotr Gacek (libero) oraz Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Mateusz Mika, Karol Kłos.

Niemcy: Sebastian Schwarz, Marcus Boehme, Robert Kromm, Max Guenthoer, Patrick Steuerwald, Georg Grozer i Ferdinand Tille (libero) oraz Denis Kaliberda, Jochen Schoeps, Manuel Rieke