migrator migrator 24.02.2010

Amerykańscy hokeiści w półfinale

Hokeiści Stanów Zjednoczonych zostali pierwszymi półfinalistami turnieju olimpijskiego. W ćwierćfinale pokonali Szwajcarię 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).
Vancouver 2010 - USA - SzwajcariaVancouver 2010 - USA - Szwajcaria fot.VANOC/COVAN

Pierwszy gol padł dopiero w trzeciej tercji - w 43. minucie meczu celne trafienie zaliczył Zach Parise po akcji Paula Stastnego i Briana Rafalskiego. Drugą bramkę Amerykanie zdobyli na 11 sekund przed końcem spotkania, kiedy Szwajcarzy, chcąc odrobić straty, wycofali już bramkarza. Autorem drugiego gola był także Zach Parise.

Hokeistom ze Stanów Zjednoczonych, którzy oddali trzy razy więcej strzałów na bramkę rywali, sędziowie nie zaliczyli dwóch goli. Nietypowa sytuacja miała miejsce w ostatniej sekundzie drugiej tercji - rewelacyjnie spisujący się w całym meczu bramkarz Szwajcarów Jonas Hiller wrzucił sobie krążek do bramki, ale po analizie wideo okazało się, że przekroczył on linię bramkową minimalnie po końcowej syrenie.

Amerykanie zagrają w półfinale ze zwycięzcami meczu Finlandia - Czechy, który zostanie rozegrany jeszcze tej nocy (o godz. 04.00 polskiego czasu).