Polskie Radio
migrator migrator 15.06.2010

RPA 2010: Brazylia - Korea Północna 2:1 (0:0)

Brazylia pokonała Korę Północną 2:1 w meczu Grupy G piłkarskich mistrzostw świata. Bramki w spotkaniu, rozegranym w Johannesburgu, zdobyli dla Brazylii: Maicon w 55. i Elano w 72. minucie, a dla Korei Północnej - Ji Yun Nam w 89. minucie.
Reprezentacja Brazylii w piłce nożnejReprezentacja Brazylii w piłce nożnejfot. East News

"Canarinhos" wygrali, a mimo to nie pozostawili po sobie najlepszego wrażenia. Kibice, którzy spodziewali się finezyjnych akcji, niekonwencjonalnych zagrań i wielu bramek, mogą czuć się zawiedzeni. Koreańczycy przez długi czas skutecznie stawiali opór podopiecznym Dungi, a w końcówce potrafili strzelić gola najlepszej - według rankingu FIFA - drużynie świata.

Brazylijczycy zawiedli zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy absolutnie nie potrafili zagrozić bramce bronionej przez Ri Myong Guka. Całkowicie zdominowali środek pola, przy piłce byli dwa razy częściej od rywali, a mimo to wszystkie ich ataki były sprawnie rozbijane przez ofiarnie grających Koreańczyków.

W drugiej połowie gra "Canarinhos" wyglądała już lepiej, a dalsze zmagania ułatwiła strzelona po dziesięciu minutach bramka. Zdobył ją obrońca Maicon znakomitym strzałem w krótki róg, wykorzystując równie świetne podanie Elano. Piłkarz Galatasaray Stambuł także wpisał się na listę strzelców w 72. minucie.

Po stracie pierwszego gola w szeregi obronne Koreańczyków wdarła się większa nerwowość, co dało "Canarinhos" kolejne okazje do podwyższenia. Szanse zespołu Kim Jong Huna można policzyć na palcach jednej ręki, a mimo to w 89. minucie udało im się strzelić kontaktową bramkę, której autorem został Ji Yun Nam.

Brazylia objęła prowadzenie w Grupie G, prowadząc z trzema punktami na koncie. Po jednym punkcie mają Portugalia i Wybrzeże Kości Słoniowej, których pojedynek zakończył się remisem 0:0. Korea Północna na razie z zerowym dorobkiem punktowym.

Grupa G: Brazylia - Korea Północna 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Maicon (55), 2:0 Elano (72), 2:1 Ji Yun-nam (89).

Żółta kartka - Brazylia: Ramires.

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry). Johannesburg, widzów 55˙686.

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos - Felipe Melo (84. Ramires), Gilberto Silva, Elano (73. Daniel Alves), Kaka (78. Nilmar), Robinho - Luis Fabiano.

Korea Północna: Ri Myong-guk - Ri Kwang-chon, Cha Jong-hyok, Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ji Yun-nam - Mun In-guk (80. Kim Kum-il), An Yong-hak, Pak Nam-chol II, Hong Yong-jo - Jong Tae-se.