migrator migrator 19.06.2010

RPA 2010: Kamerun - Dania 1:2. Kamerun żegna się z mundialem, Holandia w 1/8.

Od 10 minuty po strzale Samuela Eto'o Kamerun prowadził 1:0. W 34 minucie wyrównał Nicklas Bendtner. W 61 minucie drugą bramke dla Danii strzelił Dennis Rommedahl.

Pierwsza w historii potyczka obu drużyn może mieć dla nich ogromne znaczenie. Po porażkach w inauguracyjnych spotkaniach mundialu zarówno Kameruńczycy, jak i Duńczycy nie mogą pozwolić sobie na kolejne potknięcie w grupie E.

Zdaniem reprezentanta Kamerunu Achille Emany powodem słabej postawy jego drużyny w ostatnich meczach (licząc również towarzyskie) jest zbytnie odmłodzenie składu. Na ławce rezerwowych "Nieposkromionych lwów" siedzą m.in. 34-letni Rigobert Song (wcześniej wystąpił na trzech mundialach) i 32-letni Geremi.

"Wszyscy widzimy, że do drużyny wprowadzono wielu młodych zawodników kosztem tych doświadczonych. To chyba nie jest najlepszy pomysł" - stwierdził Emana, 28-letni zawodnik Betisu Sewilla, który na mundialu w RPA... również pełni rolę rezerwowego.

Tymczasem Duńczycy też mają swoje kłopoty. W spotkaniu z Holandią reprezentacja Mortena Olsena nie pokazała właściwie nic ciekawego, na dodatek na kłopoty zdrowotne wciąż narzekają Mikkel Beckmann i doświadczony Jon Dahl Tomasson.

Jeśli wierzyć statystykom, w spotkaniu w Pretorii powinien paść remis. Powód? Duńczycy dwukrotnie grali w historii finałów MŚ z przedstawicielami Afryki i za każdym razem dzielili się z nimi punktami - w 1998 roku z RPA i 2002 roku z Senegalem (oba spotkania po 1:1).

Kamerun - Dania 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Samuel Eto'o (10), 1:1 Nicklas Bendtner (34), 1:2 Dennis Rommedahl (61).

Żółta kartka - Kamerun: Sebastien Bassong, Stephane Mbia. Dania: Thomas Soerensen, Simon Kjaer.

Sędzia: Jorge Larrionda (Uruwgwaj). Widzów: ok. 40 000.

Kamerun: Hamidou Souleymanou - Stephane Mbia, Sebastien Bassong (73. Mohamadou Idrissou), Nikolas NKoulou, Benoit Assou-Ekotto - Geremi (46. Jean Makoun), Eyong Enoh, Alexandre Song, Achille Emana - Pierre Webo (78. Vincent Aboubakar), Samuel Eto'o.

Dania: Thomas Soerensen - Simon Poulsen, Daniel Agger, Simon Kjaer, Lars Jacobsen - Dennis Rommedahl, Christian Poulsen, Martin Joergensen (46. Daniel Jensen), Jesper Groenkjaer (66. Thomas Kahlenberg) - Jon Tomasson (85. Jakob Poulsen), Nicklas Bendtner.