migrator migrator 22.06.2010

RPA 2010: Grecja - Argentyna 0:2 awans Argentyńczyków z kompletem zwycięstw

Pierwsza połowa meczu to pokaz nieskutecznej gry Argentyńczyków w wyniku czego kibice nie widzieli żadnej bramki. W 75 minucie w bramkę dla Argentyny strzelił Martin Demichelis. W 88 minucie już 0:2 po bramce Palermo.
RPA 2010 Argentyna - kibicRPA 2010 Argentyna - kibicfot. East News

W dwóch pierwszych meczach na mundialu Argentyńczycy pokonali Nigerię 1:0 i Koreę Południową 4:1. Grecy natomiast najpierw ulegli Azjatom 0:2, a później pokonali zespół z "Czarnego Lądu" 2:1.

Obie drużyny spotkały się już w trakcie mundialu w 1994 roku. W Stanach Zjednoczonych Argentyna wygrała 4:0, a jedną z bramek zdobył obecny selekcjoner "Albicelestes" Diego Maradona, dla którego było to ostatnie trafienie w reprezentacji.

Wszyscy Grecy są zdrowi i gotowi do gry, ale pewni awansu do 1/8 finału mistrzostw świata będą tylko w przypadku co najmniej dwubramkowego zwycięstwa, a to byłoby prawdziwą sensacją. Wszystko w naszych rękach, jeśli zagramy dobrze i będziemy skoncentrowani przez 90 minut to wierzę, że osiągniemy cel - powiedział napastnik Grecji Pantelis Kapetanos.

Kłopoty kadrowe w formacji defensywnej mają za to Argentyńczycy. Z powodu kartek nie zagrają Jonas Gutierrez, Gabriel Heinze i Javier Mascherano. Kontuzjowany jest natomiast Walter Samuel. Na szczęście nie doszło do zerwania mięśnia i powinienem być gotowy do gry w kolejnym spotkaniu - poinformował Samuel.

Zmian można się także spodziewać w ataku "Albicelestes". Odpoczywać mają Carlos Tevez i zdobywca hat-tricka w meczu z Koreą Południową Gonzalo Higuain. Ich miejsca zajmą jednak niemniej niebezpieczni Sergio Aguero i Diego Milito.

Polokwane: Grecja - Argentyna 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Martin Demichelis (77), 0:2 Martin Palermo (89).

Żółta kartka - Grecja: Kostas Katsouranis. Argentyna: Mario Bolatti.

Sędzia: Rawszan Irmatow (Uzbekistan). Widzów 38 891.

Grecja: Alexandros Tzorvas - Loukas Vyntra, Evangelos Moras, Sotiris Kyrgiakos, Vasilis Torosidis (55. Christos Patsatzoglou) - Alexandros Tziolis, Avraam Papadopoulos, Socratis Papastathopoulos, Kostas Katsouranis (54. Sotiris Ninis), Giorgos Karagounis (46. Nikos Spiropoulos) - Giorgos Samaras.

Argentyna: Sergio Romero - Nicolas Otamendi, Martin Demichelis, Nicolas Burdisso, Clemente Rodriguez - Mario Bolatti, Juan Veron, Maxi Rodriguez (63. Angel Di Maria) - Sergio Aguero (77. Javier Pastore), Lionel Messi, Diego Milito (80. Martin Palermo).