Marcin Nowak 18.09.2010

Brązowy medal Polki w mistrzostwach Europy

Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorek w judo w bułgarskim mieście Samokow.

W walce o trzecie miejsce w wadze 48 kg pokonała Mołdawiankę Tatianę Osoianu 10:0. Triumfowała Rosjanka Alesja Kuzniecowa.

Reprezentantka Polski rozpoczęła turniej od wygranych z Niemką Julią Pohl 5:0 i Brytyjką Freyą Dechastelain 10:0. W półfinale Pieńkowska uległa 0:10 Kuzniecowej, która wszystkie pojedynki rozstrzygnęła przed czasem.

Na siódmej pozycji w kategorii 60 kg uplasował się Łukasz Kiełbasiński (UKJ Ryś Warszawa). Brązowy medalista ubiegłorocznych MŚJ (w wadze 55 kg) w inauguracyjnej konfrontacji wygrał z Holendrem Kayem van Rijnem 5:0, a później został pokonany 5:0 przez Ormianina Gora Harutjunjana. W walce repesażowej nie sprostał (0:7) Azerowi Wugarowi Szirinliemu. Po złoto sięgnął Rosjanin Jakub Szamiłow.

Bez powodzenia startowali inni polscy judocy: Zuzanna Pawlikowska (52 kg, AZS AWFiS Gdańsk) i wicemistrz świata juniorów Grzegorz Lewiński (66 kg, UKJ AON Warszawa). Oboje odpadli w eliminacjach. Zwyciężyli odpowiednio Majlinda Kelmendi z Albanii i Grek Georgios Azoidis.