Paweł Gawlik 07.11.2010

Magic wygrywają, 17 minut Gortata

Koszykarze Orlando Magic pokonali Charlotte Bobcats 91:88, wygrywając trzeci mecz z rzędu i czwarty w tym sezonie ligi NBA.
Marcin GortatMarcin Gortat fot. PAP

Marcin Gortat spędził na parkiecie 17 minut, w trakcie których rzucił 6 punktów, zanotował też 6 zbiórek, blok, dwa przechwyty i jeden faul. Magicy wygrali pierwszą kwartę 23:15, a po kolejnej ich przewaga stopniała o punkt (46:37).

Po dobrej w wykonaniu gości trzeciej kwarcie (30:26), w ostatniej zrobiło się nerwowo, bo gospodarze zaczęli gonić wynik. Na pół minuty przed końcem meczu zbliżyli się nawet na jeden punkt, jednak rzut za dwa punkty Quentina Richardsona przesądził o trzypunktowym zwycięstwie graczy z Orlando.

Najskuteczniejsi byli Rashard Lewis i Dwight Howard - po 22 punkty, a wśród graczy Bobcats - Gerald Wallace - 25 pkt. Wyniki trzech spośród dziewięciu sobotnich meczów decydowały się w dogrywkach.

Najwięcej punktów zdobyli gracze San Antonio Spurs i Houston Rockets, a mecz zakończył się wynikiem 124:121 dla gospodarzy. Największą zdobyczą może pochwalić się gracz Spurs Manu Ginobili, który uzyskał 28 punktów. Rockets pozostają bez wygranej w tym sezonie.

Nadal znakomicie radzą sobie gracze New Orleans Hornets, którzy wygrali szósty mecz, nie przegrywając na razie żadnego. Tym razem pokonali w Milwaukee miejscowych Bucks 87:81, a królem polowania okazał się David West, zdobywca 25 punktów.