Marcin Nowak 09.11.2010

Piąte zwycięstwo zespołu Gortata

Zespół Marcina Gortata Orlando Magic odniósł piąte w tym sezonie zwycięstwo w lidze koszykarzy NBA.
Marcin GortatMarcin Gortat fot. PAP

W poniedziałek pokonał Atlantę Hawks 93:89. Polak na parkiecie przebywał 21 minut, zdobył 8 punktów i zaliczył 5 zbiórek.

Drużyna z Orlando początek spotkania miała bardzo słaby i dopiero wejście Gortata zmieniło obraz gry. Polak na boisku pojawił się w szóstej minucie, gdy jego ekipa przegrywała 13 punktami. Szybko przejął stery i zdobył cztery punkty.

Po pojawieniu się na parkiecie koszykarza z Łodzi Magic zdobyli 19 punktów, a rywale tylko dwa. Do końca utrzymali już prowadzenie, ale walka trwała do ostatniej minuty.
Dwight Howard, którego na boisku zastąpił Gortat, wszedł ponownie w drugiej kwarcie.

Szybko znalazł swój rytm gry i ostatecznie był najefektywniejszym zawodnikiem w zespole - zdobył 27 punktów i miał 11 zbiórek.

W ekipie z Atlanty najlepiej spisał się Joe Johnson - 23 pkt.

Kolejny mecz Magic rozegrają w środę przeciwko Utah Jazz. Po sześciu spotkaniach mają bilans 5-1 i pokonując Hawks w poniedziałek awansowali na pierwsze miejsce dywizji Southeast.

Warriors wreszcie wygrywają na wyjeździe

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odnieśli natomiast koszykarze Golden State Warriors, którzy pokonali Toronto Raptors 109:102. Ze 109 punktów dla zwycięzców aż 62 rzucili: Stephen Curry (34) i Monta Ellis (28). Ten ostatni po zderzeniu pod koszem w końcówce meczu doznał urazu i przez kilka minut leżał na parkiecie. Ostatecznie Ellis został zniesiony na noszach.

Drugą porażkę w sezonie ponieśli Boston Celtics, którzy przegrali 87:89 z Dallas Mavericks. W drużynie z Teksasu tradycyjnie najlepiej punktował Niemiec Dirk Nowitzki (25 punktów). O punkt mniej miał Paul Pierce z Celtów.

Koszykarze San Antonio Spurs pokonali na wyjeździe Charlotte Bobcats 95:91 i są niepokonani poza własną halą. Charlotte, które w ubiegłym sezonie miało tylko 10 porażek na własnym parkiecie, w tym sezonie przegrało pierwsze trzy mecze u siebie. W Memphis tamtejsi Grizzlies pokonali 109:99 Phoenix Suns.

Niesamowitym wyczynem popisał się Zach Randolph, który rzucił 23 punkty i miał 20 zbiórek. Chicago Bulls pokonali u siebie Denver Nuggets 94:92. Gościom nie pomogła skuteczność Carmelo Anthony'ego, który rzucił 32 punkty.

W ekipie Bulls wszechstronnością popisał się Joakim Noah. Syn byłego tenisisty Yannicka Noah rzucił 13 punktów i miał aż 19 zbiórek. Bulls mimo bilansu 3 zwycięstw i 3 porażek prowadzą w Central Division

4. Oklahoma City 3 3 .500
5. Minnesota 1 6 .143