Aneta Hołówek 13.11.2010

Siódme miejsce drużyny szpadzistów

Polscy szpadziści zajęli siódme miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Paryżu.
  • Prezes krajowej federacji Jacek Bierkowski ocenia mistrzostwa
  • Jacek Bierkowski chciał potwórzyć wynik z poprzednich mistrzostw
  • Anna Rybicka podsumowuje mistrzostwa w Paryżu

Polacy, w składzie: Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka, Robert Andrzejuk (obaj AZS AWF Wrocław) i Krzysztof Mikołajczak (St. Szerm. Legia Warszawa), rozpoczęli zmagania od zwycięstwa nad Austriakami 45:39 w 1/16 finału, a następnie pokonali Kanadyjczyków 45:38.

W ćwierćfinale srebrni medaliści olimpijscy i ubiegłoroczny brązowi medaliści MŚ z Antalyi przegrali z Rosjanami 43:45 i pozostała im walka o miejsca 5-8.

W tej strefie najpierw ulegli Ukraińcom 31:45, a w meczu o siódmą lokatę wygrali z Koreańczykami 45:37.

Zawody drużynowe szpadzistów były ostatnią konkurencją MŚ. Polscy szermierze wywalczyli nad Sekwaną jeden medal - zespół florecistek zajął drugie miejsce.

Włosi najlepsi w Paryżu

Polska z jednym medalem - srebrnym drużyny florecistek - zajęła dwunaste miejsce w tabeli medalowej zakończonych w sobotę w Paryżu mistrzostw świata. Triumfowali Włosi, którzy siedmiokrotnie stanęli na podium, z czego dwa razy na najwyższym stopniu.