Paweł Klocek 09.11.2010

Udane mistrzostwa świata polskich szablistów

Polskie szablistki zajęły szóste, a szabliści jedenaste miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Paryżu.
szermierkaszermierkafot. East News

Przed rokiem w Antalyi Polski były siódme. Zawodniczki w składzie: Bogna Jóźwiak, Irena Więckowska (obie OŚ AZS Poznań), Aleksandra Socha i Małgorzata Kozaczuk (obie AZS AWF Warszawa), w pierwszej rundzie miały wolny los, a w 1/8 finału pokonały zespół Tunezji 45:35.

W spotkaniu o awans do czołowej czwórki trafiły na wicemistrzynie świata sprzed roku, rozstawione w turnieju z numerem trzecim Francuzki. Mające numer szósty biało-czerwone przegrały 36:45.

W meczach o miejsca 5-8 podopieczne trenera Andrzeja Molatty najpierw wygrały z Włoszkami 45:24, a następnie uległy Chinkom 36:45.

Wieczorem w finale Rosja zmierzy się z Ukrainą. O brąz powalczą ekipy USA i Francji. W turnieju startowały 22 drużyny.

Z kolei polscy szabliści zajęli jedenaste miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw. Przed rokiem w Antalyi uplasowali się na 17. pozycji.

Polacy, w składzie: Marcin Koniusz, Adam Skrodzki (obaj AZS AWF Katowice), Mateusz Górski (KKSz Konin) i Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec), po zwycięstwie w 1/16 finału nad Turkami 45:26 i porażce z Włochami 39:45 walczyli o miejsca 9-16.

W pierwszym spotkaniu pokonali Amerykanów 45:32, a następnie ulegli Francuzom 26:45. W pojedynku, którego stawką była 11. lokata, wygrali z Hiszpanami 45:36.