Marcin Nowak 25.11.2010

Tylko set dzieli Polaków od półfinału

Bob i Mike Bryanowie, pokonując Lukasa Dlouhy'ego i Leandera Paesa z Indii 6:3, 6:4, zapewnili sobie awans do półfinału turnieju ATP World Tour Finals Arena (z pulą nagród 5 mln funtów).
Bob Bryan i Mike BryanBob Bryan i Mike BryanPAP/EPA

Bryanowie po tym zwycięstwie odebrali puchar w nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu ATP "Doubles Race" na koniec sezonu. Wygrali w nim wszystkie 11 finałów turniejów, w których występowali.

Natomiast dla Paesa i Dlouhego był to ostatni wspólny start. W przyszłym roku Paes wznowi współpracę z rodakiem Maheshem Bhupathim. Czech wciąż nie zdecydował kto będzie jego nowym partnerem, choć bliski jest porozumienia z Australijczykiem Paulem Hanleyem.

Wieczorem, o godzinie 18.15 (19.15 czasu polskiego) o awans do półfinału będą walczyć Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy w tej sytuacji potrzebują wygrać seta z Austriakiem Juergenem Melzerem i Niemcem Philippem Petzschnerem. To pozwoli im zająć drugie miejsce, za Amerykanami.

Jeśli Polacy odniosą trzecie zwycięstwo w Londynie, to oni awansują z pierwszego miejsca. Porażka z Melzerem i Petzschnerem w dwóch setach oznaczać będzie dla nich pożegnanie z imprezą i da awans rywalom.

Fyrstenberg i Matkowski po raz czwarty grają w gronie ośmiu najlepszych debli sezonu. W 2006 roku w Szanghaju nie zdołali w grupie wygrać żadnego z trzech meczów. Dwa lata później również doszli do półfinału, z dwoma zwycięstwami na koncie.

Przed rokiem, gdy impreza pierwszy raz odbyła się pod szyldem ATP World Tour Finals i została przeniesiona do Londynu, Polacy wygrali pierwszy mecz, ale po dwóch kolejnych porażkach zakończyli start w fazie grupowej.

Wyniki spotkań grupy A deblistów:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) - Lukas Dlouhy, Leander Paes (Czechy, Indie, 4) 6:3, 6:4