Marcin Nowak 01.12.2010

Kolejny sukces Wisły Can-Pack w Eurolidze

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały w Krakowie francuski USO Mondeville 65:47 (26:12, 10:14, 11:10, 18:11) w meczu 6. kolejki grupy A Euroligi.
Wisła Can-Pack - USO MondevilleWisła Can-Pack - USO Mondevillefot. PAP/Jacek Bednarczyk
  • Najskuteczniejszą w drużynie Wisły Can-Pack była Ewelina Kobryn
  • Za tydzień krakowianki zagrają z drużyną Pecs 2010

Było to czwarte zwycięstwo podopiecznych Jose Hernandeza w tych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się opóźnieniem, gdyż drużyna z Mondeville miała kłopoty z dojazdem, choć hotel Francuzek od hali Wisły dzielił dystans zaledwie 1,5 km.
Krakowianki podtrzymały passę zwycięskich meczów na własnym parkiecie i dzięki wygranej awansowały na drugie miejsce w tabeli grupy A. Był to także udany rewanż za porażkę w październiku w Mondeville (65:76).

Już w pierwszej kwarcie Wisła zdeklasowała rywalki, wygrywając różnicą 14 pkt (26:12). To był najładniejszy fragment meczu. Klasą dla siebie była Ewelina Kobryn, zdobywczyni 13 pkt. Środkowa Wisły trafiała i spod kosza i z półdystansu. Dwoma przechwytami popisała się Dorota Gburczyk-Sikora.

Po trafieniu za trzy punkty Katarzyny Krężel wiślaczki prowadziły 29:12 i na moment "stanęły", pozwalają rywalkom na zdobywanie punktów. W drugiej kwarcie Francuzki zaczęły lepiej bronić, a w ataku kosze zdobywały 17-letnia Esther Moisan Niamke, Rosjanka Waleria Biereżyńska i Pauline Thizy. Obie drużyny popełniły jednak sporo błędów. Coraz śmielsze poczynania zawodniczek USO ostudziła rzutem za trzy pkt Gburczyk-Sikora i do przerwy Wisła prowadziła 36:26.

Trzecia część była wyrównana, a wysokie zwycięstwo krakowianki przypieczętowały w ostatniej kwarcie. Wiślaczki wyraźnie zdominowały walkę na tablicach (45:33), ale znów powtórzyły stary grzech - słabą skuteczność z rzutów wolnych (trafiły tylko 10 z 20 prób).

Wisła Can-Pack - USO Mondeville 65:47 (26:12, 10:14, 11:10, 18:11)

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 19, Erin Phillips 14, Janell Burse 10, Dorota Gburczyk-Sikora 9, Magdalena Leciejewska 6, Andja Jelavić 4, Katarzyna Krężel 3, Paulina Pawlak 0.

USO Mondeville: Waleria Biereżyńska 14, Pauline Thizy 12, Lenae Williams 7, Esther Moisan Niamke 5, Kristen Sharp 4, Aija Brumermane 3, Anne-Sophie Pagnier 2, Touty Gandega 0, Yacine Sene 0, Jophanna Joseph 0.