Marcin Nowak 06.12.2010

Wyspiarze tradycyjnie przegrywają

Philadelphia Flyers pokonali 3:2 New York Islanders. Tym samym Lotnicy kontynuują swoją dominację nad Wyspiarzami.
Mark Streit z New York IslandersMark Streit z New York Islandersfot. Wikipedia

Spotkanie rozstrzygnęło się w trzeciej tercji. Po pierwszych dwóch Flyers prowadzili 1:0.

W szóstej minucie ostatniej odsłony Islanders trafili dwukrotnie w odstępie 36 sekund dzięki golom Jona Sima i Fransa Nielsena. Wyrównał Andreas Nodl, a na sześć minut przed końcem zwycięskie trafienie zaliczył Daniel Briere. Z ostatnich 23 meczów między Flyers a Islanders, drużyna z Filadelfii wygrała 21. Dla Wyspiarzy była to 17 porażka w ostatnich 18 spotkaniach.

Phoenix Coyotes pokonali 3:0 Anaheim Ducks. Bramkarz Kojotów Ilia Bryzgałow po raz trzeci w karierze zapisał czyste konto w meczu ze swoją byłą drużyną. Ducks pozbyli się go w trakcie sezonu 2007/2008. Anaheim drugi raz z rzędu przegrało mecz do zera - poprzednio 0:4 z Detroit Red Wings. Wojtek Wolski z Phoenix piąty mecz z rzędu zakończył bez punktu.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu Chicago Blackhawks pokonali 4:2 Calgary Flames, choć już w pierwszej minucie stracili swoją gwiazdę, Patricka Kane'a. Kane doznał urazu nogi, a podczas gry w przewadze udanie zastąpił go zdobywca Dave Bolland. Ten center, niezwykle przydatny przy grze w osłabieniu, tym razem zdobył dwa gole gdy jego drużyna miała przewagę jednego zawodnika.

Po pięciu kolejnych porażkach zwycięstwo odnieśli St. Louis Blues. Bluesmeni pokonali na wyjeździe Vancouver Canucks, między innymi dzięki dwóm brakom Alexandra Steena.

W ostatnim spotkaniu Ottawa Senators pokonali na wyjeździe New York Rangers 3:1. Wszystkie trzy gole dla Senatorów zdobył Chris Kelly.

2. Colorado 13 10 3 91 82 29
3. Minnesota 11 11 4 63 76 26