Paweł Klocek 05.12.2010

NHL: Penguins wygrywają po raz 9. z rzędu

Hokeiści Pittsburgh Penguins odnieśli dziewiąte z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. Tym razem Pingwiny efektownie pokonały na wyjeździe Columbus Blue Jackets 7:2.
Zdeno Chara w barwach Boston BruinsZdeno Chara w barwach Boston BruinsFlickr

Goście już po pierwszej tercji prowadzili 4:0, a po drugiej - 7:1. Po dwie bramki strzelili Sindney Crosby i Paul Martin.

Zespół z Pittsburgha ma najlepszy dorobek w lidze - identyczny jak Washington Capitals, którym bramka Aleksandra Owieczkina jedynie osłodziła porażkę 1:3 z Atlanta Thrashers.

Szósty kolejny zwycięski mecz mają za sobą Dallas Stars, którzy po dogrywce pokonali Minnesota Wild 4:3. Decydującą o wygranej bramkę strzelił Stephane Robidas na półtorej minuty przed upływem dodatkowego czasu gry.

Dogrywki do pokonania Detroit Red Wings, najlepszego zespołu konferencji zachodniej, potrzebowali Los Angeles Kings. Gol na wagę zwycięstwa padł w ostatniej minucie dogrywki, a jego autorem był Słoweniec Anze Kopitar.

Rzuty karne decydowały o wyniku spotkania pomiędzy Phoenix Coyotes i Florida Panthers. Ostatecznie wygrał zespół z Florydy 2:1, a wygraną dał skutecznie wykonany rzut karny przez Michaela Frolika, który wcześniej strzelił gola z gry.

Bohaterami meczu byli jednak bramkarze - Scott Clemmensen (Panthers) i Ilja Bryzgalow (Coyotes). Urodzony w Zabrzu kanadyjski hokeista Wojtek Wolski tym razem bez bramek i asyst, choć dwukrotnie próbował pokonać bramkarza Panter.

Wyniki sobotnich meczów w hokejowej lidze NHL:

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 5:3
Montreal Canadiens - San Jose Sharks 3:1
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:2 (po karnych)
Ottawa Senators - Buffalo Sabres 0:1 (po karnych)
Washington Capitals - Atlanta Thrashers 1:3
Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2:7
Tampa Bay Lightning - Colorado Avalanche 6:5
Nashville Predators - Carolina Hurricanes 5:2
Dallas Stars - Minnesota Wild 4:3 (po dogrywce)
Phoenix Coyotes - Florida Panthers 1:2 (po karnych)
Edmonton Oilers - St. Louis Blues 2:1 (po dogrywce)
Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 3:2 (po dogrywce)

2. Colorado 13 10 3 91 82 29
3. Minnesota 11 11 4 63 76 26