Aneta Hołówek 10.12.2010

Czeski bramkarz bohaterem "Panter" z Florydy

Czeski bramkarz Tomas Vokoun po raz trzeci w tym sezonie, a 41. w karierze zachował czyste konto w meczu hokejowej ligi NHL.
Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks)Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks)fot. Wikipedia

Zespół Florida Panthers, w którym występuje czeski bramkarz, pokonał w Waszyngtonie tamtejszych Capitals 3:0.

34-letni Czech był bohaterem swojej drużyny, broniąc 36 strzałów rywali, z czego 18 już w pierwszej tercji. "Pantery" odniosły 13. zwycięstwo w sezonie. Dość niespodziewane, gdyż nad czołową ekipą ligi, z którą poprzednich sześć spotkań przegrały.

-W zeszłym sezonie kilka razy Capitals nas po prostu rozstrzelali. Dlatego tym większą frajdę sprawiła nam ta wygrana - przyznał Vokoun.

Pierwszego gola ponad 18 tys. kibiców w Verizon Center zobaczyło... sekundę przed końcem drugiej tercji, a jego zdobywcą był Czech Michal Frolik. W trzeciej tercji do bramki gospodarzy trafili jeszcze Steve Bernier i Mike Santorelli.

Jedną z dwóch drużyn, które mają lepszy bilans niż Penguins w Konferencji Wschodniej, jest Philadelphia Flyers. "Lotnicy" pokonali w czwartek w Toronto tamtejszych Maple Leafs 4:1 i była to ich 18. wygrana w sezonie.

Goście po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a wynik został ustalony po 40 minutach gry. Dwa gole i asystę zanotował Danny Briere, który z dorobkiem 16 bramek w sezonie jest najlepszym strzelcem ekipy z Filadelfii. Ten 33-letni skrzydłowy szczególnie upodobał sobie mecze z "Klonowymi Liśćmi" - w 34 spotkaniach uzyskał 37 pkt.

W Ottawie miejscowi Senators prowadzili z New York Rangers 3:2 po dwóch tercjach, ale zeszli z lodu pokonani, gdyż w ostatniej części gry krążek w siatce umieszczali - trzykrotnie - wyłącznie gracze gości. Jedną z bramek dla Rangers zdobył Michael Sauer - to jego pierwszy gol w 28. występie w NHL.

Nowojorczycy z 15 spotkań wyjazdowych wygrali 11 i są pod tym względem najlepsi w lidze.

- Nie będę się mądrzył i wygłaszał wymyślonych teorii, dlaczego tak się dzieje. Po prostu nie wiem - przyznał trener Rangers John Tortella.